חדשות

סקר בקרב רופאים בארה"ב: העומסים הכבדים מסכנים את החולים

העומסים התכופים בחדרי המיון מובילים לביצוע בדיקות ופרוצדורות מיותרות

יותר מרבע רופאים מתמחים בבתי החולים בארה"ב, העוסקים בנושאי רפואה ראשונית בחדרי מיון, דיווחו כי העומס הממוצע בהם עולה פעמים רבות במהלך החודש בשיעור הפוגע ברמת הבטיחות של החולים, ויש לכך השלכות גם על איכות הטיפול. אחד מכל חמישה רופאים דיווחו שעומסי העבודה הללו מסכנים חולים ועשויים להוביל לסיבוכים רציניים, לעתים עד מוות. את המחקר ערך ב"ג'ונס הופקינס" צוות בראשות פרופסור הנרי מיכטליק (Michtalik) מהיחידה לרפואה פנימית, והוא פורסם ב-JAMA Internal Medicine .

בארה"ב מעריכים כי בעקבות חוק רפורמת ביטוח הבריאות (Affordable Care Act) צפויים עומסים גדולים בבתי החולים. המצב יושפע גם מהגבלת מספר שעות העבודה במשמרת של רופא מתמחה וגם מכך שאחד מכל שלושה רופאים עשוי לפרוש מהעבודה בעשור הקרוב. כל אלו יטילו לחץ גבוה יותר על עבודת הרופאים בחדרי מיון וביחידות לרפואה ראשונית, שבהן על הרופא לקבל החלטה לאן להפנות חולה להמשך טיפול.

"עלינו למצוא את האיזון הדרוש בין בטיחות החולה, איכות הטיפול הרפואי והיעילות. אסור להתעלם מהמצב" כתב ראש צוות המחקר בדיווח. המחקר מבוסס על סקר שבו השתתפו 506 רופאים מ-890 בתי חולים שונים ברחבי ארה"ב שענו על השאלון שנשלח אליהם. 22% דיווחו כי עקב העומסים הכבדים הם רשמו לחולים בדיקות לא נחוצות או שלחו אותם לבצע פרוצדורות או להיוועץ במומחים אחרים רק משום שלהם עצמם לא היה מספיק זמן לבצע הערכה נכונה של מצב החולה שהגיע לבית החולים. "כאשר לרופא בבית חולים אין מספק זמן לאבחן חולה המתלונן על כאבי חזה, למשל, הרופא נוטה יותר להורות על בדיקות נוספות ומיותרות, לרשום תרופות (אספירין) או לקרוא לקרדיולוג, וכל זאת רק משום שלא היה לו מספיק זמן לבצע הערכה מיידית ומלאה לגבי מצבו הבריאותי של החולה", הסביר פרופסור מיכטליק.

להודעה לתקשורת על המחקר מבית החולים האוניברסיטאי ג'ונס הופקינס בבולטימור

נושאים קשורים:  חדשות,  רפואה ראשונית,  עומסים בבתי החולים,  אוניברסיטת ג'ונס הופקינס,  חדרי מיון בבתי חולים
תגובות