חדשות

ספרים חדשים: כיצד הפכה הרפואה לרפואה של ספרי בישול?

שני ספרים חדשים שכתבו רופאים ראו אור בארה"ב: אחד מהם עוסק במהפכת המחשוב שנכנסת למקצוע הרפואה, ומותח ביקורת על כך שהרופאים מקלידים היום מלות מפתח במחשב ומצפים לקבל ממנו את הדיאגנוזה ואת רשימת התרופות שיש לרשום לפאציינט

תחת הכותרת "מרשם לתסכול"  סוקר השבוע "ניו-יורק טיימס" שני ספרים חדשים שהופיעו בארה"ב שמחבריהם רופאים. גם את הביקורת כתבה רופאה - ד"ר אביגיל זוגר (Abigail Zuger ).
ספר אחד "כאשר רופאים אינם מאזינים"נכתב בידי צמד הרופאים ד"ר לנה וון וד"ר ג'ושוע קוזובסקי, רופאי חדר מיון בבית החולים "בריגהאם" בבוסטון והאחר  - "ההיסטוריה של המחלה העכשווית", נכתב בידי הרופאה ד"ר לואיז ארונסון, גריאטרית מסן פרנסיסקו.

בספר הראשון מציינים המחברים את השימוש הגדל והולך בתוכנות מחשב על-ידי הרופאים: הם מקלידים מלות מפתח ומצפים שהמחשב יספק להם במהירות את שמות התרופות שיש לרשום למטופל או את הטיפולים שיש לבצע בו. במיוחד נפוץ השימוש בתוכנות המחשב מהסוג הזה בחדרי המיון והרפואה הדחופה, מדגישים שני הרופאים-המחברים. "השימוש בכל כך הרבה אלגוריתמים עושה את המקצוע היום ל"רפואה של ספרי בישול". הרופא משלב הרבה מרכיבים במתכון הממוחשב - בדיקות דם, סי.טי וכיו"ב - ומיד פולט למענו המחשב את הדיאגנוזה. בדומה ל"שף" במטבח שמערבב מרכיבים שונים בסיר ובסוף מתקבל 'התבשיל'. "אפילו 'טמבלים' יכולים לעשות זאת" כותבת מחברת הביקורת.

כיצד הפכה הרפואה לרפואה של ספרי בישול? (אילוסטרציה)

כיצד הפכה הרפואה לרפואה של ספרי בישול? (אילוסטרציה)

אבל מסקנת מחברי הספר היא שעל הרופאים להאזין בקשב רב הרבה יותר למטופליהם, לא להתעלם משום הערה, להפעיל חושים רגישים כי "מתמחים שמסתמכים רק על אלגוריתמים, לעולם לא ילמדו לחשוב".
"במקום להקליד מלות מפתח, כותבים מחברי הספר, על הרופאים ללמוד להאזין בזהירות רבה ובתשומת לב מוקפדת למטופליהם ולעשות שימוש גדול יותר בהיגיון-הבריא".
הספר השני של ד"ר ארונסון הוא אישי, סוג של ספר זיכרונות שבו היא מתארת את תקופת לימודי הרפואה שלה, ההתמחות ואשליות שהתנפצו לגבי הרפואה. גם בספר הזה מבהירה המחברת לקוראיה הרופאים שמהפיכה לא נראית באופק והמקצוע מבוסס על תצפיות הנעשות בשקט, בכנות, באופן חד ומקצועי.

לביקורת ב"ניו יורק טיימס"

נושאים קשורים:  חדשות,  ניו יורק טיימס
תגובות