חדשות

רופאי חדרי המיון בבריטניה נוטשים, וזמני ההמתנה לטיפול מזנקים

דו"ח חדש מעלה כי הוכפל זמן הממתינים יותר מארבע שעות; בין הסיבות: רופאים עוזבים את המקצוע בשל הלחץ הרב וחוסר התגמול

דו"ח חדש שפורסם בסוף השבוע בבריטניה מצביע על כך שזמן ההמתנה לטיפול רפואי ראשוני של נפגעי תאונות בחדרי המיון (מלר"ד, רפואה דחופה, A&E) בבתי החולים הציבוריים במדינה נמשך כעת במקרים רבים יותר מארבע שעות. מספרם של הממתינים זמן כה רב הוכפל בשנתיים האחרונות.

הדו"ח הוכן על ידי ד"ר קליף מאן מהקולג' הבריטי לרפואה דחופה. בין השאר, מצביע מאן על הסיבה לכך: עלייה בביקוש לשירותי רפואה דחופה, לצד משבר חמור בכוח אדם מקצועי. לפי הדו"ח, רופאים רבים נוטשים את המקצוע בתחום הרפואה הדחופה, עקב היותו תובעני ומלחיץ באופן קיצוני.

מאז ינואר השנה, יותר מ- 406,000 בני אדם שהגיעו ליחידות מלר"ד בבריטניה המתינו לקבלת טיפול, או לקליטה בבית החולים, מעל ארבע שעות, עלייה של כמעט 90% לעומת התקופה המקבילה ב-2011, אז מספרם עמד על 215,000.

ד"ר מאן ציין כי המערכת הציבורית הבריטית הגיעה לנקודת השפל בנושא הזה. "בעבר הלחץ עוד היה נשלט ואפשר היה לספוג אותו, אבל העומס כיום בלתי נסבל", ציין. "הרופאים ביחידות ה-A&E אינם יכולים עוד להמשיך ולהתמודד עם הלחץ", אמר. בראיון לעיתון "דיילי טלגרף" הדגיש ד"ר מאן כי הוא אישית נמנע מלהשתמש במונח "אזור מלחמה" כדי להגדיר את המצב החמור, "אבל רופאים רבים מתארים זאת בדיוק כך".

מקור:
http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/10047646/AandE-units-have-become-like-warzones-top-doctor-warns.html

נושאים קשורים:  חדשות,  בריטניה,  מחקר
תגובות
 
ד"ר עוזי רביב
13.05.2013, 23:03

לא בטוח שאנחנו לא נגיע למצב דומה בעתיד הקרוב.

ד"ר נתן שלמקוביץ
14.05.2013, 15:55

והיטיב להגדיר זאת ד"ר אבי יצחקי במכביטון: "ההבדל בין הגיהינום לחדר מיון הוא רק בטמפרטורה"