חדשות

אישור למערכת Upper Airway Stimulation לסובלים מדום נשימה חסימתי בשינה

המערכת המושתלת, שכוללת רכיב המגרה שרירי נשימה בזמן השינה ומאפשר הישארות דרכי האוויר פתוחות, אושרה על ידי ה-FDA

14.05.2014, 11:32

דום נשימה חסימתי בשינה (OSA) הוא מחלה ממנה סובלים כ-18 מיליון אמריקאים. חולים שאינם מטופלים כראוי מצויים בסיכון מוגבר להתקף לב, שבץ, השמנה, יתר לחץ דם, אי ספיקת לב והירדמות בזמן נהיגה. בנוסף, המחלה גורמת לשכיחות מוגברת של דיכאון, פגיעה בזוגיות, עייפות ועצבנות.

הטיפול הסטנדרטי כיום ל- OSA הוא CPAPי(Continues Positive Airway Pressure). הוא לרוב מוצלח, אולם מטופלים רבים מתקשים להתמיד להשתמש בו.

Inspire Upper Airway Stimulation Therapy היא מערכת מושתלת הכוללת שלושה רכיבים: מחולל קטן, חיישן וכבל גירוי. הרכיב החיצוני היחיד הוא שלט קטן המשמש להדלקת המכשיר לפני השינה וכיבויו כאשר מתעוררים. כאשר המערכת מופעלת, היא חשה בדפוס הנשימה, ומגרה שרירי נשימה, על מנת לאפשר לדרכי הנשימה להישאר פתוחות בזמן השינה.

ה-FDA אישר את המערכת לטיפול בחולים עם OSA בינוני-חמור שאינם מסוגלים להשתמש ב-CPAP. חולים עם OSA שהשתתפו במחקר הקליני של החברה (STAR), חוו 68% הפחתה באירועי דום נשימה ו-70% הפחתה באירועי דהסטורציה. כמו כן, חל שיפור בתפקוד שלהם במהלך שעות היום. ממצאי המחקר פורסמו ב-NEJM.

המערכת תהיה זמינה לשימוש על ידי חולים בארה"ב במחצית השנייה של שנת 2014.

ערכה: ד"ר שירי אלפרט

מקור:
Inspire Medical Systems. FDA Approves Inspire® Upper Airway Stimulation (UAS) Therapy for Obstructive Sleep Apnea. 1st May 2014.

נושאים קשורים:  חדשות,  FDA,  CPAP,  דום נשימה חסימתי בשינה,  OSA,  Inspire,  Upper Airway Stimulation,  גירוי נוירוסנסור
תגובות
דר עוויד מאל
27.08.2014, 17:54

שלום רב
מי החברה אשר משווקת מכשיר UPPER AIRWAY STIMULATION SYSTEM
בברכה