חדשות

בריטניה: זינוק במספר הביקורים בחדרי מיון בעקבות הרעלת אלכוהול

נתונים שפורסמו בסוף השבוע בבריטניה מעלים, כי הבעיה חמורה יותר בקרב נערות בגילאי 15-19, המגיעות לחדרי מיון בשיעור גבוה פי 1.4 לעומת נערים

שתייה מוגזמת, אלכוהול (צילום: אילוסטרציה)

מספר הביקורים בחדרי מיון בבריטניה בעקבות הרעלת אלכוהול גדל פי שניים בשש השנים האחרונות, ורוב המקרים הם של נשים בגילאי 19-15 - כך דווח בסוף השבוע בכלי התקשורת הבריטיים.

שיעור גבוה של ביקורים בחדרי המיון נרשם באזורים עם מעמד סוציו-אקונומי נמוך, בצפון האי הבריטי, ובקרב גברים בני 64-45.

בדיווח על הנתונים החדשים ב-BBC נמסר, כי לא מן הנמנע שהם אפילו מציגים תמונה טובה יותר מהממציאות, משום שאינם כוללים למשל מקרים של פציעות כתוצאה מקטטות או תאונות שנגרמו בשל צריכת אלכוהול עד לרמה של הרעלה. כמו כן, נתוני הדו"ח לא כוללים את אלו שהגיעו לחדרי המיון, טופלו ושוחררו לבתיהם מבלי לאשפזם.

"על הממשלה והחברה להתחיל להכיר בכך שמדובר בבעיה חמורה מאד", ציינו מחברי המסמך

הדו"ח גם מציין כי רוב הביקורים במחלקות לרפואה דחופה בבתי החולים עקב הרעלת אלכוהול מתרחשים בימי שישי, שבת וראשון, כאשר חלון זמן השיא הוא בין חצות ל-2 לפנות בוקר. 75% מאלו שמגיעים לבתי החולים עושים זאת באמבולנסים "מה שיוצר עומס ולחץ כבד מאד על שירותי החירום הארציים שמשאביהם נמתחים עד הקצה", ציינו עורכי הדו"ח.

מהדו"ח עולה, כי צעירות בנו 19-15 מגיעות למלר"דים בבתי החולים עקב הרעלת אלכוהול בשיעור גבוה פי 1.4 מאשר גברים בני גילם. שיעור הביקורים גבוה פי 4-3 בקרב האוכלוסייה המשתייכת לחמישון התחתון מבחינה סוציו-אקונומית ומתגוררת באזורים נחשלים ועניים.

על-פי נתונים מ-2013, בערך 18% מהגברים בבריטניה ו-13% מכלל הנשים צורכים אלכוהול בכמויות שמסכנות את בריאותם וגורמות להם נזקים. בשנת 2014-2013 בערך 1 מכל 20 ביקורים בחדרי המיון בבתי החולים באי הבריטי היו עקב תסמינים הקשורים בצריכת אלכוהול בכמויות מופרזות ובתוך זמן קצר.

המשרד הלאומי לסטטיסטיקה של בריטניה (המקביל ללמ"ס בישראל) מסר עם זאת, כי בקרב הבוגרים בבריטניה יש בכל זאת ירידה בשיעורי הצריכה של אלכוהול. על-פי סקרים שנערכו בקרב האזרחים, יותר מ-20% מהבוגרים מסרו לסוקרים כי חדלו לשתות.

לעומת זאת, על פי נתונים אחרים מבוגרים וזקנים שותים עדיין כמויות אלכוהול מעבר לכמויות הסף המומלצות, ולרוב עושים זאת בבתיהם – מה שמעורר דאגה ברשויות הבריאות. רבים מהם מפתחים עקב צריכת אלכוהול בעיות נפשיות לצד הבעיות הגופניות, משום שההשפעה השלילית של האלכוהול גדלה עם הזדקנות הגוף.

"על הממשלה והחברה להתחיל להכיר בכך שמדובר בבעיה חמורה מאד", ציינו מחברי המסמך. בין המאמצים שרשויות הבריאות בבריטניה עושות כדי להתמודד עם התופעה נכלל איסור למכור משקאות חריפים זולים במיוחד.

נושאים קשורים:  חדשות,  בריטניה,  אלכוהול,  הרעלת אלכוהול,  צעירות
תגובות