פודקאסט

פרופ' יורם קלוגר: "שיטת האקרדיטציה בישראל מובילה לעיגול פינות"

יו"ר איגוד הכירורגיה אמר את הדברים בראיון מיוחד ל-DocTalk, הפודקאסט של הקהילה הרפואית בישראל. "הרעיון של האקרדיטציה הוא נכון, אך השיטה שייבאו מארה"ב לא מתאימה לתנאים בישראל" הוסיף קלוגר. האזינו לתכנית המלאה

הילה קורח, מאיה רונן ופרופ' יורם קלוגר

בפרק החדש של DocTalk, הפודקאסט של הקהילה הרפואית בישראל, אירחו מאיה רונן והילה קורח את פרופ' יורם קלוגר, נשיא החברה הבינ"ל לכירורגיה דחופה, יו"ר איגוד הכירורגיה הישראלי ומנהל המערך לכירורגיה כללית ברמב"ם.

כשנשאל על תהליך האקרדיטציה, אמר פרופ' קלוגר כי "אקרדיטציה היא חשובה, אבל עשו פה קיצור דרך. רכשו את האקרדיטציה מארה"ב, שתנאיה שונים לחלוטין ממה שאנו זקוקים ויכולים כאן בישראל. כל המערכות לובשות חג לקראת הדבר הזה, מעגלים פינות כמו שאצלנו בטירונות היינו צובעים בסיד את הבסיס לפני שהמפקד מגיע. כך נראה הליך האקרדיטציה בישראל".

"באחד המוסדות, במשך חצי שנה", הוסיף קלוגר, "פרסמו 134 נהלים לקראת האקרדיטציה. נראה לכם הגיוני שמישהו בצוות הרפואי מסוגל לקרוא 134 נהלים? התשובה היא לא, אבל דרשו מאיתנו לחתום על הדברים האלה. לכן נראה לי שהשיטה שבה הדברים מתבצעים היא פשוט לא נכונה".

בראיון הנרחב שיתף פרופ' קלוגר את דעותיו על מעמד הכירורגיה, חשיבות מערך הטראומה, המתח בין כירורגים לפנימאים, רובוטיקה ועתיד המקצוע, סרטן הלבלב, בעיות התקנים, מצוקת המיטות, הכשרת המתמחים בישראל ועוד.

בנוסף, הפרק עסק בשדולת המתמחים שעולה לכנסת, ממצאים חדשים על ההבדל בין רופאות לרופאים וכמובן - פינת המתמחה.

לו"ז האזנה:

1:03 אקטואליה - האם רופאות טובות יותר מרופאים?

3:54 שדולת המתמחים עולה לכנסת

6:44 ראיון עם פרופ' יורם קלוגר

8:38 מעמד הכירוגיה הכללית

11:10 רובוטיקה ועתיד המקצוע

14:25 טראומה וכירורגיה דחופה בישראל

20:40 סרטן הלבלב - פתרונות כירורגיים

26:44 המתח בין פנימאים לכירורגים

32:00 "מרשם" ומאבק המתמחים - הבעייתיות שבסוגיה

35:45 איפה הכירורגיות?

38:35 בעיית התקנים והכשרת המתמחים

44:50 אקרדיטציה - בעד ונגד

48:15 השינוי הארגוני שהוביל ברמב"ם ומצוקת המיטות

53:38 התפקיד החדש כנשיא החברה הבינ"ל לכירורגיה דחופה

56:19 פינת המתמחה - ד"ר שירה רביב גינקולוגית ויולדת

האזנה נעימה!

לכל הפרקים של DocTalk

נושאים קשורים:  פודקאסט,  אקרדיטציה,  כירורגיה דחופה,  כירורגיה,  טראומה,  סרטן הלבלב,  רובוטיקה,  רמב"ם,  doctalk,  פרופ' יורם קלוגר
תגובות
אנונימי/ת
21.07.2017, 11:43

כל הכבוד לפרופ' קלוגר, מה שהתנהל ברמב"ם ומתנהל בכל בית חולים בארץ הוא בבחינת בכיה לדורות, מותר לעגל פינות, מותר אולי אפילו חלילה לש^%ר רק לא להתפס כמובן. . . הנחלת תרבות כזו מהמנהל דרך ההנהלה, למנהלי מחלקות, יחידות, רופאים בכירים וכך הלאה עד אחרון המנקים היא אסון אתי ונורמטיבי. והנזק עולה עשרות מונים על התועלת שבקבלת "מדליה" או "שטמפה" . ואני לא מבינה גדולה בניהול אבל היבבות שרצו ווטס-אפ הפנימי של מנהלי היחידות והמחלקות והאחיות האחראיות בשבוע הJCI לא היו מביישות את מה ששמעו ברשתות הקשר באוקטובר 73. שבת שלום.

אנונימי/ת
21.07.2017, 12:22

יופי של תוכנית

אנונימי/ת
21.07.2017, 23:31

סופסוף מישהו צועק 'המלך הוא עירום'.
מליוני טפסים לקראת אקרדיטציה, מכילים אינםפורמציה שקרית בחלקם וגוזלים משאב הצוות (שלא הורחב) ע"ח הטיפול בחולה.

אנונימי/ת
31.07.2017, 16:26

ידידה שלי הייתה מושפזת בש.צ. בימי ההסמכה. על כל שעל וצעד בצעו לה זיהוי מחדש, כשדיברה על כך עם האחות, האחות ענתה : " אל תדאגי, זה רק היום, היום אנחנו עוברים אקרדיטציה"

אנונימי/ת
11.08.2017, 15:18

נו, אז יש תהליך טוב שמועיל למערכת ולחולים, אבל בישראל הופכים אותו לנטל כמו ביקורת אוגדונר. תרבות ארגונית לא יכולה להשתנות כמעט בכלל ללא מנהיגות משרה.

אנונימי/ת
02.09.2017, 18:00

מדובר בתהליך בזיוני בזבוז כספי ציבור בהיקפים מפחידים, מדובר בהליך בחינה של חברה אמריקאית שנותנת למי שעבר אותו בהצלחה אישור שהוא לכאורה עומד בתקן אמריקאי שאינו קשור למה שקורה בארץ אינו מלמד על טיב השירות הנתין או על עצם קיום הליך אמיתי זה דומה לתלמיד שלומד בתיכון בישראל אך נבחן ומקבל תעודת בגרות אמריקאית. התעודה האמריקאית היא מצויינת אך אינה שייכת למקום הפעילות משרד הבריאות בראשות הדבר הזה שעומד בראשותו מתנהג באווילות וסתימת פיות פעילות המהווה המשך ישיר לאווילות שהנהיג בה מי שהיום מנהל את איכילוב והיה מנכל המשרד . כך בנושא רישום במרשם הציוד כך בביקורת אחרות כך בתקנים להתמחות וכ'

אנונימי/ת
30.09.2017, 20:06

דברי חוכמה מפי איש חכם ורופא בעל שיעור קומה.
עכשיו רק צריך לקוות שהדברים יביאו לשינוי אצל מקבלי ההחלטות ושהמשאבים הדלים של מערכת הבריאות המקרטעת יופנו לטיפול בחולים.