חדשות

"איכילוב" נערך להרחבה ושדרוג חדר המיון בעלות של 200 מיליון שקל

במרכז הרפואי תל אביב מתכננים גם להוסיף שתי קומות למגדל עופר ולהעביר אליו את כל המחלקות הפנימיות

חדר המיון ב"איכילוב"."אנשים מגיעים למיון עם תגובות פסיכולוגיות קשות והתקפי חרדה עצומים" (צילום: "איכילוב")

בעוד כמה חודשים יחל שדרוג חדר המיון במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב. בעלות של 200 מיליון שקל, יורחב שטח חדר המיון מ-3,300 מ"ר ל-7,800 מ"ר, יכלול מחלקת השהיה ויוכל לקלוט יותר חולים. כך מסר מנכ"ל "איכילוב", פרופ' רוני גמזו בראיון ל"דה מרקר" המתפרסם הבוקר.

פרופ' גמזו ציין עוד כי "איכילוב" הוא גם בית החולים היחיד שפתח מחלקה פנימית בחמש השנים האחרונות. "נכון להיום, יש בממוצע 0.85 חולים ליום במסדרון בפנימית. הצלחנו לצמצם את התופעה הזאת והעברנו שתי מחלקות פנימיות לבניין עופר, שבו תנאי האשפוז הטובים ביותר". התכנית, כך ציין, היא להגדיל בעזרת תרומות את מגדל עופר בעוד שתי קומות ולהעביר אליו את ארבע המחלקות הפנימיות הנותרות.

כמו כן אמר פרופ' גמזו כי לדעתו תעריף היולדת (13,600 שקל לעומת 3,300 שקל) גבוה מדי ואפשר להפחית אותו. לדבריו, ב-2005 נעשה "מהלך הפוך ומעוות - הורידו את התשלום עבור אשפוז בפנימיות, והתוצאה היא שבעצם מאזנים בתי חולים על ידי תעריף היולדת. אני מוכן לעשות הפוך: במיוחד כשהאוכלוסיה מזדקנת ואין בונים מספיק מחלקות פנימיות".

הכסף עבור הלידות מגיע מהביטוח הלאומי ולא מקופות החולים שמשלמות על שאר סוגי האשפוז. מדובר בתעריף מלא ללא הנחות שבתי החולים נאלצים להעניק לקופות.

נושאים קשורים:  מיון איכילוב,  חדר מיון,  פרופ' רוני גמזו,  תנאי אשפוז,  מגדל עופר,  תעריף היולדת,  חדשות,  מחלקות פנימיות,  תרומות לבתי חולים
תגובות
 
אנונימי/ת
17.07.2018, 09:28

אין שום צורך בפתיחת פנימיות חדשות, להפך, צריך לסגור כמה ולהתמקד בשיפור הרפואה בקהילה ובצמצום אשפוזים מיותרים ובני-מניעה.