יממה לאחר שהסתיימה שביתת המחאה של האחיות במערכת הבריאות, התרחש בלילה שבין יום רביעי לחמישי בשבוע שעבר עוד אירוע תקיפה חמור בבית חולים: מטופל בן 20 תקף רופא במשמרת לילה בחדר המיון בבית החולים הדסה הר הצופים.

אל התוקף הצטרף אביו בן 48 והשניים התנפלו על הרופא וניסו לחנוק אותו בצווארו. במזל גדול נמנע אסון. המאבטחים בבית החולים עצרו את התוקף ואביו, תושבי מזרח ירושלים, והזמינו את המשטרה. השניים הובאו לבית המשפט שהאריך מעצרם עד היום (א').

שביתת המחאה של הסתדרות האחיות הוכרזה נוכח אירועי האלימות המילולית והפיזית כנגד אנשי צוות רפואי – רופאים, אחיות ובעלי מקצועות אחרים במערכת הבריאות – ועל כך שהמדינה לא עושה מספיק כדי למגר את התופעה.

ד״ר תמר אלרם, מנהלת בית החולים הדסה הר הצופים, מסרה: ״הוגשה תלונה למשטרה ואנו סומכים על טיפולה המקצועי והמעמיק בתוקפים. בית החולים הדסה מגנה כל פעולה תוקפנית ואלימה כלפי מי מהצוותים ויעמוד לצידם תמיד. עם זאת, צוותינו, הפועלים יום וליל למען הציבור, ימשיכו להעניק טיפול רפואי לכל באי בית החולים ויבצעו את שליחותם במסירות כתמיד״.

פרופ׳ זאב רוטשטיין, מנכ"ל הדסה, הוסיף: ״בניגוד למה שהיתה הרוטינה - להשבית את המערכת לכמה שעות כמחאה על האלימות - החליטה הנהלת 'הדסה' לגנות בכל הכוח את גילויי האלימות ויחד עם זאת למחות תוך כדי המשך העבודה והפעילות כדי שלא לפגוע בחולים חפים מפשע״.