חדשות

צוות רפואי ומאבטחים בבית החולים העמק הותקפו בחדר המיון

קרובי משפחת המטופלת השתוללו בחדר המיון, איימו על הצוות הרפואי ותקפו מאבטחים כי המתינה לטענתם זמן רב מדי לבדיקה

בכניסה לחדר המיון בבית החולים העמק בעפולה. צילום: פלאש 90

רופאים, אחיות ומאבטחים בחדר המיון של המרכז הרפואי העמק בעפולה, הותקפו שלשום (ג') על ידי קרובי משפחה של מטופלת.

האחות במשמרת שבה התרחש האירוע, כריסטין לולו, סיפרה כי התוקפים איימו וקיללו. כמה מהמאבטחים נזקקו לטיפול רפואי לאחר שניסו להשתלט על התוקפים שהשתוללו בחדר המיון.

ההשתוללות החלה כאשר לקרובי משפחת המטופלת נדמה היה שהיא ממתינה זמן רב מדי לבדיקה. "הבדיקה צריכה היתה לקבוע אם תישאר להמשך בדיקות במיון או תועבר למחלקה", נמסר ב"העמק".

אירוע התקיפה התרחש בדיוק כאשר משרד הבריאות מנהל דיונים עם האחיות על תוספת תקנים למיון וגם כיצד לפעול כנגד תופעת האלימות כלפי צוותים רפואיים.

בשבוע שעבר שבתו האחיות והאחים במערכת הבריאות ל-24 שעות במחאה על כך שהממשלה לא יישמה עדיין את מסקנות הוועדה שקבעה צעדים למיגור האלימות. כאשר הסתיימה השביתה סיכמו משרד הבריאות והסתדרות האחיות על המשך הדיונים בנושא הזה.

נושאים קשורים:  בית החולים העמק,  תקיפת צוות רפואי,  אלימות כלפי צוות רפואי,  מאבטחים בבתי חולים,  חדר מיון,  חדשות
תגובות

הי אילנה כהן,
לתשומת לבך הכתוב לעיל.. שביתה הינה כלי שאבד עליו הכלח! איבד מיוקרתו.
אנא רקמי ממשק עם משרד החינוך ובעיקר חינוך טרום חובה ועד לחטיבת הביניים. על הדרך ממשק עם משרד הרווחה לחיזוק משפחות בסיכון. תתרחקי ממשרד האוצר כי חינוך לא רוכשים.
אנא. רדי לשטח יחד עם עוזרייך.. רדי את וכווווול המנהלים ממגדלורים ותחוו את השטח בזמן אמת.
סאאידה

אנונימי/ת
17.08.2018, 13:03

למה אילנה כהן בגילה ואחרי שתרמה נאחזת עוד בקרנות המזבח?

17.08.2018, 17:36

נראה לי שתוספת מיזערית של כוח סעודי לבתי החולים בארץ לא תפתור את הבעייה. אנחנו חברה אלימה ואתה נתקל בזה בכל תחומי החיים ולא רק בחדרי המיון. הבעייה העיקרית היא הערכת זמן הציפייה: כאשר אתה ממתין בחדר המיון, או לפני חדרו של הרופא, הערכת הזמן שלך שונה לחלוטין מזו כאשר אתה מטופל ("אני רוצה את כל הזמן שבעולם וזה שממתין אחריי יחכה בסבלנות...") . השיטה היחידה היא תיגבור ע"י אנשי הבטחה ושוטרים חסונים שירתיעו את המשתוללים ויוכלו גם לטפל בהם באקדח טיזר. אין ברירה - האלימות הפכה לחלק מחיינו וייתכן שרק בכוח ניתן לרסנה, עד כמה שזה נשמע אבסורדי.

אנונימי/ת
18.08.2018, 00:30

מסכים לחלוטין. דורות ייתחלפו עד שהחינוך ישפיע. הענישה והפחד בפני הענישה ישפיעו הרבה יותר מהר.