חדשות

הלך לעולמו ד"ר ז'ק אשרוב שהיה 30 שנה מנהל המיון בבית החולים וולפסון

מנהלה הוותיק של המחלקה לרפואה ב"וולפסון", ממייסדי האיגוד לרפואה דחופה ולשעבר יו"ר הוועדה הרפואית בהתאחדות לכדורגל, נפטר בבית החולים בחולון

ד"ר ז'ק אשרוב ז"ל

ד"ר ז'ק אשרוב, שהיה במשך 30 שנה מנהל חדר המיון במרכז הרפואי וולפסון בחולון וגם כיהן שנים רבות כיו"ר הוועדה הממלכתית למניעת חומרים אסורים וסימום בספורט הישראלי, נפטר בשבת בבית החולים ואתמול (א') הובא למנוחת עולם בבית העלמין בחולון. בן 72 היה במותו. הותיר אחריו אישה, שתי בנות ושבעה נכדים.

ד"ר אשרוב סיים לימודי רפואה ב-1973 ואת ההתמחות ביצע ב"בילינסון". ב-1983 זכה במכרז לניהול חדר המיון בוולפסון עד שפרש לגימלאות ב-2014.

ד"ר אשרוב היה תושב חולון, זכה באות יקיר העיר וכמו כן היה בין מייסדי האיגוד לרפואה דחופה. ב-2014 פרש לגימלאות. בנוסף לעבודתו במלר"ד, היה יו"ר ועדת הספורט וגזבר המועצה הציבורית לחילופי נוער בתנועת מכבי. כן שימש כיו"ר הוועדה הרפואית בהתאחדות לכדורגל.

בתקופת כהונתו כיו"ר הוועדה למניעת סימום בספורט בישראל (שכיום היא במעמד של סוכנות) הותוו והוגדרו יעדי הפעולה שלה ונרשמו הישגים לא מבוטלים בהתמודדות עם נגע הסימום בספורט: שיעור בדיקות הסמים בישראל בקרב ספורטאים גדל, הוקם גם צוות מקצועי ומיומן לקיומן ובוצע ניטור לבדיקות הסמים ופרסומן. בתקופתו גם הוקם בית הדין המשמעתי לנושא הסימום, והוועדה החלה לבצע חקירות על השימוש בחומרים האסורים על הספורטאים בהתאם לחוקים המחמירים בנושא זה שהופעלו על ידי גופים בינלאומיים שונים בתחום הספורט כמו הוועד האולימפי הבינלאומי, התאחדות הבינלאומית לכדורגל פיפ"א ואחרים. בנוסף לתפקידו כיו"ר הסוכנות כנגד סימום, שימש ד"ר אשרוב גם כנציג ישראל בעיצוב התקנון הבינלאומי בנושאים אלה (WADA).

בעבר היה יו"ר אגודת מכבי יפו (כדורגל) והשתתף בארגונן של ארבע "מכביות". בין התעודות והעיטורים הרבים שהיו בחדרו ב"וולפסון" גם עיטור מהאגודה האמריקאית לרפואה דחופה ומיו"ר הוועד האולימפי הבינלאומי.

ההסתדרות הרפואית שלחה תנחומים למשפחה ופרסמה הודעת אבל: "הר"י מרכינה ראש בצער רב וביגון על פטירת ד"ר ז'ק אשרוב שהיה חבר בפורום הגימלאים בהסתדרות הרפואית וכיהן שנים כחבר הוועד המרכזי והוועד הפועל של הר"י".

הוועד האולימפי הישראלי פרסם אתמול הודעת אבל: "הוועד האולימפי בישראל, הסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט ומשפחת הספורט האולימפי בישראל מרכינים ראש עם היוודע דבר מותו של ד"ר ז'ק אשרוב, שהיה יו"ר הסוכנות למניעת סימום בספורט בישראל בין השנים 2000 ל-2015".

הודעת ההתאחדות לכדורגל: "ד"ר אשרוב היה איש מקצוע מהמעלה הראשונה. תרומתו למערך הרפואי של ההתאחדות לכדורגל היתה עצומה. הוא ליווה אותנו במשך שנים רבות, הוביל מהלכים משמעותיים, כאשר בריאות הספורטאים היתה תמיד בראש מעיניו. מותו בטרם עת הוא אבידה עצומה למשפחתו ולמכריו הרבים, וכן להתאחדות לכדורגל".

ד"ר אשרוב התמוטט במהלך חופשה בבולגריה, הוטס לטיפול בישראל כשהוא מורדם ובמצב קשה, ונפטר לאחר חמישה ימים ב"וולפסון".

מכרים ומטופלים שעברו דרך המחלקה לרפואה דחופה בוולפסון – אחד מחדרי המיון העמוסים ביותר בישראל אם לא העמוס מכולם – ציינו אתמול את יחסו האכפתי למטופלים, העידוד שהשמיע באוזניהם גם במצבים קשים, נכונות לפתור בעיות, להקשיב למטופל ולחלק הוראות ביצוע לאנשי הצוות במיון. פעמים רבות ליווה מטופלים לקבלת הטיפולים השונים כמו צנתורים או בעת העברתם ליחידה לטיפול נמרץ. כמו כן נהג ד"ר אשרוב לבקר רבים מהם במהלך אשפוזם כדי לברר מה שלומם.

"הוא היה איש שכולם אהבו לאהוב, צנוע, נעים הליכות, מאיר פנים ובעל ידע רב, רופא מעולה, מסור, שראה בעבודתו במלר"ד שליחות של ממש. רבים חייבים לו את חייהם", אמרו עליו מכרים ועמיתים.

נושאים קשורים:  ד"ר ז'ק אשרוב ז"ל,  מלר"ד,  בית החולים וולפסון,  המועצה הציבורית לחילופי נוער בתנועת מכבי,  הוועדה הרפואית בהתאחדות לכדורגל,  מניעת סימום בספורט בישראל,  חדשות
תגובות
 
12.11.2018, 20:23

עצוב מאוד ובלתי נתפס.
אדם מקסים!

יהי זכרו ברוך,
קבל אותי בשנת 92 לעבודה במיון בוולפסון במסגרת שנת הסטאז׳ , זכור לי כאדם מקסים ומורה טוב.
עצוב מאוד

13.11.2018, 11:07

מתאבל עליך. היתה לי הזכות להכיר אותך מקרוב רופא ואדם נהדר .יהי זכרו ברוך