חדשות

הונחה אבן פינה למחלקת המיון הממוגנת במרכז הרפואי בני ציון בחיפה

מחלקת המיון החדשה של בית החולים, שתשתרע על שטח של 3,500 מ"ר, תמוגן מפני טילי אויב, לוחמה אטומית, כימית וביולוגית וגם תשמש באירועי אסון כמו רעידות אדמה או אסונות טבע

ד"ר אמנון רופא, מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ונשיא בני ציון ארה"ב ואחד מתורמיו הגדולים של ביה"ח, מר ג'ורג' שפר בטקס הנחת אבן הפינה למיון הממוגן. צילום: מורן עתיר

הונחה אבן הפינה למחלקת אשפוז ממוגנת במרכז הרפואי בני ציון בחיפה כאשר חלק מהותי בפרויקט יהיה מחלקת המיון הממוגנת החדשה של בית החולים, שתשתרע על שטח של 3,500 מ"ר. הבנייה אמורה להימשך שנתיים.

בטקס הנחת אבן הפינה השתתפו נשיא ארגון ידידי בני ציון בארה"ב ג'ורג' שפר, אחד התורמים המרכזיים לבית החולים, וקבוצת עיתונאים מארה"ב ביניהם כתבים של "ניו יורק טיימס", המגזין פורבס, אתרי אינטרנט, בלוגרים ומדיה יהודית.

חדר המיון הממוגן מיועד ל-35 מיטות אשפוז בזמן רגיעה, מתוכן שבע עמדות טיפול בישיבה, ו-53 מיטות בזמן חירום. כמו כן תהיה קומת אשפוז ממוגן המיועדת ל-58 מיטות טיפול.

חדר המיון החדש יהיה ממוגן מפני טילי אויב, לוחמה אטומית, כימית וביולוגית וגם ישמש באירועי אסון כמו רעידות אדמה או אסונות טבע.

במלחמת לבנון השנייה היווה בית החולים בני ציון מטרה לטילי אויב. ביומה האחרון של המלחמה ספג פגיעה ישירה של רקטה. בנס לא היו פגיעות בנפש ונגרמו נזקי רכוש בלבד.

נושאים קשורים:  בית החולים בני ציון,  חדר מיון ממוגן,  חדשות
תגובות