חדשות

עובדי מרכז שלווה לטיפול באנשים עם מוגבלויות הוכשרו לחובשי רפואת חירום

"כאשר מדובר בחובש עם ניסיון רב בעבודה ובטיפול באנשים עם מוגבלויות, יכולתו לתת להם טיפול חירום ולהתיר מורכבויות גדולה יותר", הסביר את היוזמה סמנכ"ל המרכז הירושלמי ויוזם הקורס

עובדי מרכז שלווה בטקס סיום ההכשרה של מד"א

עובדי מרכז שלווה - האגודה הישראלית לטיפול באנשים עם מוגבלויות ושילובם בחברה, המשמש גם כמרכז לסוגיית הלקויות במחקרים בינלאומיים – הוכשרו בקורס ראשון מסוגו בישראל לחובשי רפואת חירום במגן דוד אדום - ההכשרה המתקדמת ביותר לפני הכשרת פרמדיקים. מטרת ההכשרה: לתת בידי עובדי המרכז יכולת וכלים בכל אירוע שעלול להתרחש במקום שבו מדי יום מטופלים כ-2,000 איש, מחציתם עם צרכים מיוחדים, מגיל ינקות ועד בגרות.

מרכז שלווה שוכן בירושלים במבנה המשתרע על שטח של כ-22 אלף מ"ר, בין מרכז העיר להר הרצל. בימי השיא של הפעילות בו נוכחים עד 3,000 איש בו זמנית. על כן, ציינו יוזמי הקורס, אירועי חירום עלולים להתקיים במרכז בכל רגע נתון כשמיקומו ודרכי הגישה אליו לא תמיד פתוחות. קיימת אפשרות שההגעה המהירה של אמבולנס שיוזעק תיארך זמן שעלול במצבי חירום להיות קריטי.

סמנכ"ל מרכז שלווה, עו"ד איתמר שבח, הוא שהוביל את היוזמה להכשרתם של נאמני ומגישי עזרה ראשונה בקורס לחובשי רפואת חירום. בשבוע שעבר השלימו 25 מעובדי המרכז את הכשרתם.

הקורס, שנערך במשך שנה, כלל 207 שעות הכשרה משולבות, בהן לימודים עיוניים, מעשיים והתנסות באמבולנסים ובתחנות מד"א. כדי לקבל את תעודת הגמר על מסיימי הקורס להתנדב לפחות פעם בחודש לשנתיים ומעתה יוכלו להעניק טיפול רפואי ראשוני בכל אירוע חירום.

עו"ד שבח ציין כי יש מימד חשוב לא פחות בהכשרת צוות העובד עם תינוקות, ילדים וצעירים עם צרכים מיוחדים לטיפול ברפואת חירום וכמענה מעבר לשעות העבודה והשהות במרכז. "כאשר אדם עם צרכים מיוחדים נזקק לטיפול רפואי מיידי בחירום, לעתים קשה לטפל בו עקב חוסר תקשורת והבנה מה הוא בדיוק עובר. אולם, כאשר מדובר בחובש עם ניסיון רב בעבודה ובטיפול באנשים עם מוגבלויות, יכולתו לתת טיפול ולהתיר מורכבויות גדולה יותר.

"גם אני", סיפר, "עברתי את הקורס התובעני יחד עם העובדים. כמה מאיתנו גם הוכשרו כנהגי אמבולנס. אני מברך על שיתוף הפעולה עם מד"א. נכשיר עוד עובדים כאשר היעד שלפחות 50%  מהעובדים והמתנדבים ב'שלווה' יוכשרו לחובשים לרפואת חירום".

נושאים קשורים:  מרכז שלווה,  רפואת חירום,  חדשות,  חובש רפואי
תגובות