נגיף הקורונה

ב"הדסה" צפויים פיטורי עובדים ורבים יישלחו לחופשה ללא תשלום

מנכ"ל "הדסה" פרופ' זאב רוטשטיין: הקורונה מאיימת לרוקן את קופת בית החולים המתקשה גם כך לשלם שכר לעובדים

פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל "הדסה". "חווינו עלייה מיידית של 20% בחולים"

המרכז הרפואי הדסה בירושלים צפוי לשלוח בימים הקרובים עובדים רבים לחופשה ללא תשלום (חל"ת) וגם לפטר. כך דיווח הבוקר (ה') "כלכליסט". בדיווח נמסר כי בית החולים הדסה, המצוי בסופו של תהליך הבראה, סובל עתה מכך שתושבי הרשות הפלשתינית, שהכניסו לקופתו כ-100 מיליון שקל בשנה על טיפולים שקיבלו בו, חדלו להגיע, לדברי מנכ"ל "הדסה" פרופ' זאב רוטשטיין, "מסיבות פוליטיות". בנוסף,  "נחתכה בבת אחת ב-50% תיירות המרפא וכל זאת עוד לפני שהקורונה "מאיימת לרוקן את קופת בית החולים המתקשה לשלם שכר לעובדים".

בדיווח נמסר כי "הדסה" נדרש להקים מרכז לטיפול בחולי קורונה, אבל הוא סובל ממחסור בציוד ובכוח אדם. פרופ' רוטשטיין מסר: "אני שולח כל יום דו"ח למנכ"ל משרד הבריאות שבו אני מעדכן אותו מה יש לי ומה אין לי, שלא יגיד שלא ידע. כשזה ייגמר, לא נוכל לטפל. לא אפסיק טיפול ולא אסגור שערים, אבל כאשר הציוד ייגמר – הכל ייגמר".

עוד צוטט רוטשטיין: "אף אחד לא ענה לי שום תשובה רצינית. כולם אומרים לי שלושה דברים: שיהיה בסדר, שאני צודק ו'אנחנו איתך רוטשטיין'... אבל הכל מילים והקופה ריקה. הכנתי מחלקה שלמה למטופלי קורונה אבל אין לי ציוד ואין לי כוח אדם להפעילה".

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  פרופ' זאב רוטשטיין,  הדסה,  חדשות,  קורונה,  פיטורים
תגובות
אנונימי/ת
13.03.2020, 10:16

תמתח. כל המדינה נמתחת. כשאתה רוצה אתה יודע להביא כסף מהגורן ומהיקב.

13.03.2020, 10:34

כולם בוכים כעת, בצדק אגב, אבל מכיוון שלקוראי DOCTORS ONLY זיכרון טוב משלי, יואילו נא הקוראים ויסתכלו במהדורות הקודמות של אתר זה המדווחות מטעם הדוברים ואנשי יחסי הציבור על בית חולים פלוני שרכש טכנולוגיה יקרה מאוד כזו ועל בית חולים אלמוני שהשיק טיפול יקר (ויוקרתי) מרבבה אחר. פתאום כולם נהיו מסכנים ודלפונים (שזה אגב נכון) . זו שעת חירום שתימשך כנראה מספר חודשים שבה יש צורך להמעיט ולצמצם במה שלא חיוני, ניתוחים לא דחופים טיפולים שאינם מצילי חיים/איברים, פרוצדורות שנועדות להעשיר את תאגידי הבריאות, מחקר שיכול להמתין ואחר כך להתחדש. יש מה לשעות. זה לא יציל את המערכת הגוועת והשדופה כמובן אבל זה יאפשר אופטימיזציה שלה בשעה הקשה. החלפת דיסקט אומר הנוער. מעבר משגרה לחירום אומר כל בר דעת. מעבר מאורגניזם חי לספורה אומר המיקרוביולוג. אז השר"פ בהדסה ימתין 3 חודשים, שומו שמיים. שבת שלום.

13.03.2020, 11:36

אתה צודק לחלוטין ד"ר רועם, אם בית חולים הדסה היה מנוהל באחריות ובתקינות, היה מונע את הפרשה במחלקת לב בהדסה ששמה את בית החולים בסיכון כלכלי בכך שסיכנה חולים ורופאים. ואם הזכרתה ציוד, מנהל המחלקה הקודם רכש ציוד יקר במילוני שקלים שסיכנה את החולים עקב השימוש בו. בעלי, ד"ר מילגלטר ז"ל התריע ואף אחד לא שמע לו כתגמול התעמרו בו עד יום מותו..

13.03.2020, 11:39

אנחנו חיים מכל פעולה ואישפוז בניגוד גמור לבתי חולים אחרים ועבורינו צמצום בפעילות היא מכת מוות!
לתשומת לב עובדי המדינה וכללית!

13.03.2020, 13:15

הקורונה מודה לביבי וממשלותיו על ההזנחה רבת השנים, הבוחר הטיפש יסבול עכשיו על טעויות משלמים

אנונימי/ת
14.03.2020, 06:52

Hadassa will probably become the first virtual hospital in the world: many patients but no personnel. Retire early so that you can enjoy life before all this craziness will really drive you crazy!

אנונימי/ת
14.03.2020, 15:20

תחליפו דיסקט . שהחונטה של מאות פרופסורים במזדרונות ללא מעש שילכו לעבוד ולטפל בחולים אחר כך תתבכיין רוטשטיין.

אנונימי/ת
14.03.2020, 16:15

אותו דבר גם לפרופ. חגי, היו״ר ההסתדרות הרפאוית. אולי פחות ״עמדה של...״ ומותר מעשים? אף אחד לא אוצה להבין שכל מה שמתרחש עכשיו במערכת זה רק תוצאה של שנים של ניהול כאוטי וחוסר הבנה הולך ומתרחב על מה שקורה מעולם? לכו קבר הביתה, גרמתם למספיק נזק.
GO HOME!!!

אנונימי/ת
15.03.2020, 18:43

ד"ר, איך כותבים "נוח" בשבע שגיאות?

אנונימי/ת
15.03.2020, 09:36

ממש לא ברור מן המאמרים אם הישרדות הנגיף על המשטחים היא לגילוי או להדבקה. יש להניח שזמן רב אחרי שהנגיף איבד את כושר ההדבקה הוא עדיין בר גילוי.

אנונימי/ת
18.03.2020, 10:55

אין לו כסף?שיביא מהבית!