קורונה בישראל

יותר מ-10,000 חולים בישראל - בצה"ל נערכים להקמת בית חולים שדה

עלייה של כ-3.5% במספר החולים בארץ | בבי החולים מונשמים 125 חולי קורונה | עד כה נפטרו מהמחלה 93 איש ואישה

צוות מד"א מפנה חולה קורונה מאומת שנסע באוטובוס ציבורי. צילום: פלאש 90

מניין חולי הקורונה בישראל מאז תחילת ההתפרצות חצה הבוקר (ו', 09:00) את סף ה-10,000 ולפי נתוני משרד הבריאות המתעדכנים באופן שוטף מספרם עומד עתה על 10,095, כלומר עלייה של 3.49% ביממה האחרונה. בין החולים 164 במצב קשה כאשר בהם 125 מונשמים. מניין המתים –93.

בדו"ח שהופץ במוצאי החג (21:00) עמד עדיין מספר הנדבקים על 9,968. במהלך החג ועד אמש נמסר על 720 חולים חדשים שאובחנו בחג ו-86 שנפטרו.

בין החולים גם תינוק בן חמישה שבועות שאושפז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבתי החולים שיבא בתל השומר. במוצאי החג נמסר מבית החולים כי חלה הידרדרות במצבו המוגדר קשה. הוא בהכרה. בין השאר נתגלתה אצלו בעיה לבבית.

בתוך כך דיווח הבוקר (ו') "מעריב" שבצה"ל הושלמו תכניות להקמת בית חולים שדה ליד אחד מהמרכזים הרפואיים האזרחיים הגדולים כדי שיוכל לטפל בחולי קורונה במצב קל עד בינוני וזאת על מנת להסיר עומסים מבתי החולים.

הכוונה לטפל בבית חולים זה בכ-300 חולי קורונה בידי צוות רפואי מצה"ל בתגבור מהמערך האזרחי. במקרה הצורך ניתן יהיה להגדיל את התפוסה בו לכ-450 חולים. כל הציוד יהיה ממחסני חיל רפואה ובחלקו גם ממחסני חירום. ניתן יהיה להפעיל מתקן כבר בעוד כשבועיים עד חודש, כולל הכשרת צוותי הרפואה שיועסקו בו. בין היתר יוכשרו רופאי גדודים לעבודה עם אחיות אזרחיות. התכניות הוגשו לאישור משרד הבריאות והמל"ל וההחלטה תהיה בידי הדרג המדיני.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  מונשמים,  בית חולים שדה,  צה"ל,  קורונה,  תחלואה ותמותה,  19-COVID
תגובות