קורונה בישראל

נוסעים שנחתו בנתב"ג והיו נשאי הנגיף לא הופנו לבידוד

כ-90 נוסעים שנחתו בארץ לאחרונה נמצאו בהמשך כנשאי הנגיף | הנוסעים סיפרו שלא מדדו להם חום והם שבו לבתיהם ללא כל פיקוח | כל השבים מחו״ל יישלחו מעתה לבידוד במלוניות מטעם המדינה

נוסעים חוזרים בנתב"ג. צילום ארכיון: פלאש 90

רק לאחר שהצטבר דיווח על כך שבתוך שלושה ימים בשבוע שעבר זינק כמעט פי 5.5 מספר חולי קורונה מבין נוסעים שנחתו בנתב"ג ואחר כך הוברר שהיו חולי קורונה – אושרו הבוקר (א') בישיבת ממשלה טלפונית תקנות שעת חירום לפיהן כל השבים מחו״ל יישלחו עם חזרתם לישראל לבידוד במלוניות מטעם המדינה.

במקרים חריגים ויוצאים מן הכלל, מנכ״ל משרד הבריאות, בהתייעצות עם מפקד פיקוד העורף, רשאי לאשר לחוזר מחו"ל לשהות במקום בידוד אחר מטעמים בריאותיים או הומניטריים או בנסיבות מיוחדות אחרות ובתנאים שייקבעו לעניין הבידוד. עוד הוחלט להאריך את תוקפן של התקנות עד ל-22 באפריל 2020.

אמש הוברר כי מבין עשרות הישראלים ואחרים שנחתו בנתב"ג ב-6 באפריל היו 16 חולי קורונה מאומתים, אבל ב-9 באפריל כבר היו 90 חולים. כולם לא הופנו למלוניות אלא חזרו  לבתיהם או פנו למקומות אכסון אחרים בכוחות עצמם, ללא כל פיקוח. קיימת הערכה שהם המשיכו להפיץ את הנגיף לסביבתם.

אתמול נחתו בישראל כ-70 נוסעים מניו ג'רזי שלא חויבו לעטות מסיכות, מילאו טפסים שונים במהלך הטיסה אבל אלה לא נאספו בנחיתתם. טיסות חברת יונייטד איירליינס מארה"ב נמשכות לאחר שקיבלה אישור החרגה מיוחד ממשרדי הבריאות, הפנים והבריאות. נוסעים סיפרו שלא מדדו להם חום והיו נוסעים שהתהלכו בנמל התעופה ללא מיגון.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  נתב"ג,  בנימין נתניהו,  נשאי קורונה,  קורונה,  מגיפה
תגובות