קורונה עולמי

"סאנופי" תתרום 100 מיליון מנות הידרוקסיכלורוקווין ל-50 מדינות

במידה שהמחקרים הקליניים יוכיחו את יעילות ובטיחות הטיפול בחולי קורונה, החברה התחייבה לתרום את התרופה לממשלות ברחבי העולם, ביניהן ישראל

הידרוקסיכלורוקווין. צילום אילוסטרציה

חברת התרופות סאנופי תורמת 100 מיליון מנות הידרוקסיכלורוקווין ל-50 מדינות, ביניהן ישראל. החברה הודיעה אתמול (א') כי תספק את התרופה Plaquenil (הידרוקסיכלורוקווין) בכל המדינות שבהן התרומה מתאפשרת ובכלל זה בישראל, תוך הקפדה על רמות אספקה מתאימות לאינדיקציות המאושרות בשלב הזה.

החברה הודיעה כבר הגדילה את כושר הייצור שלה ב-50% והיא מיועדת להגדיל באופן משמעותי עוד יותר את ייצור התרופה במהלך החודשים הקרובים.

יש לציין שבשלב זה מתקיימים מחקרים קליניים עולמיים שנועדו לבחון את רמת היעילות והבטיחות של הידרוקסיכלורוקווין לשם טיפול בקורונה. התוצאות שהצטברו עד כה עדיין אינן ברורות. אולם במידה שהמחקרים הקליניים יוכיחו יעילות ובטיחות של הטיפול הזה בחולי קורונה, החברה התחייבה לתרום את התרופה לממשלות ברחבי העולם. ההתחייבות היא ל-100 מיליון מנות של התרופה.

פול הדסון, מנכ"ל "סאנופי" העולמית, קרא לשיתוף פעולה בינלאומי גדול יותר בין כל שרשרת ספקי הידרוקסיכלורוקווין, אם יוכח שהתכשיר כאמור בטוח ויעיל לטיפול בחולי קורונה.

בשלב זה, מסרה החברה, הנתונים הראשונים הקיימים מהניסויים בשימוש בהידרוקסיכלורוקווין לחולי קורונה הם שונים מאוד. לתרופה כמה תופעות לוואי חמורות ידועות ולכן יש להשתמש בה באופן זהיר ולא כול חולה יכול ליטול טיפול זה.

החברה בוחנת גם אפשרויות טיפול אלטרנטיביות כמו בתרופה קבזרה (Kevzara - sarilumab) לחולי קורונה קשים. כמו כן היא מעורבת בפיתוח חיסון חדש.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  הידרוקסיכלורוקווין,  סאנופי,  תרופה לקורונה,  מגיפה,  קורונה
תגובות