קורונה בישראל

צוותים רפואיים שנחשפו לחולי קורונה ישתתפו במבצע הבדיקות הסרולוגיות

משרד הבריאות ישתמש בבדיקות הסרולוגיות לשם סקר החשיפה של הציבור למחלה, למעקב אחרי תחלואה בקרב ילדים, לאיתור נדבקים שלא פיתחו תסמינים ולפילוח גיאוגרפי על פי שיעורי תחלואה

בדיקה סרולוגית. אילוסטרציה

מאות רופאים ואחיות שבו במגע עם חולי קורונה ישתתפו במבצע מיוחד אליו נערך משרד הבריאות ובמסגרתו יעברו בדיקות דם לאיתור נוגדנים. זאת, כחלק מהתכנית לקבלת תמונת מצב על תחלואת הקורונה בציבור. בנוסף לרופאים ולאחיות ייכללו במבצע זה גם תושבי "אזורים אדומים" כמו בני ברק שבה הייתה ועודנה תחלואה מוגברת וכמו כן ישתתפו גם שוטרים. התכנית היא לבצע בבני ברק וביישובים נוספים כ-5,000 בדיקות במבצע הזה. הן לא ישמשו לאבחון פרטני של חולים או מחלימים.

ישראל רכשה 2.4 מיליון ערכות לבדיקות סרולוגיות שקיבלו את אישור ה-FDA ולקראת המבצע הן עוברות תהליך תיקוף כדי לוודא שהן עומדות בתנאי היצרן.

כבר עתה בכמה בתי חולים בישראל נעשו בדיקות כאלו בקרב צוות רפואי וגם בקרב מטופלים כשהשלמה לבדיקות המטוש PCR שאמינותן הוערכה ב-70%. משרד הבריאות מתכוון להשתמש בבדיקות הסרולוגיות לשם סקר החשיפה של הציבור למחלה, למעקב אחרי תחלואה בקרב ילדים, לאיתור נדבקים שלא פיתחו תסמיני קורונה וכן עבור פילוח גיאוגרפי על פי שיעורי תחלואה ודרגת סיכון להתפרצות חדשה.

אמש (ב') בתדריך לתקשורת אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו שנעשית היערכות לקראת התפרצות הנגיף בגל שני ואף חמור יותר מזה הנוכחי שנמצא בדעיכה.

באותו מעמד גם נמסר כי לצד ההקלות השונות שניתנות עתה לפי לוח זמנים עד אמצע יוני, הוכנו שלושה "תמרורי אזהרה" שיחייבו את הממשלה למבצע מיד הערכת מצב חדשה: כאשר יתברר שביום אחד נוספו 100 חולים חדשים שאינם במוקדי ההתפרצות הנוכחית וביניהם יהיו אנשים שיחזרו מחו"ל, או יתגלו בבדיקות בבתי אבות או ביישובים שבהם היתה או עדיין תחלואה גבוהה; כאשר בתוך עשרה ימים יוכפל מספר החולים (כיום הוא מוכפל בכל 31 יום) וכאשר תירשם עלייה במספר החולים במצב קשה ל-250 – נכון לאתמול מספרם היה 90 ובתוך יממה אחת ירד מספרם בעוד ארבעה לעומת יום קודם.

נושאים קשורים:  בדיקות סרולוגיות,  קורונה,  צוותים רפואיים,  תחלואת קורונה,  יציאה מהסגר,  נגיף הקורונה,  חדשות,  משרד הבריאות
תגובות