קורונה עולמי

קורונה בדולרים: כמה עולה להיות חולה covid-19 בארה"ב?

תושב סיאטל החלים מקורונה אחרי 62 יום בבית החולים אבל כמעט חטף התקף לב כשראה את חשבון האשפוז שלו - 181 עמודים מפורטים שבסופם הסכום לתשלום

ההערכה כי עלות הטיפולים לחולי קורונה בארה"ב תעמוד על יותר מ-500 מיליארד דולר. אילוסטרציה: שאטרסטוק

מייקל פלור (Michael Flor), ששוחרר בחודש שעבר מבית החולים בסיאטל, נחשב בארה"ב לחולה הקורונה שהיה מאושפז לזמן הארוך ביותר עד שהחלים: 62 יום. השבוע גילה שהתלווה לכך תג מחיר מדהים. הוא קיבל לביתו חשבון אשפוז של יותר ממיליון דולר. כך דיווח בסוף השבוע "סיאטל טיימס".

פלור, בן 70, שהוגדר כחולה קשה בקורונה שהחלים, מתאושש בביתו. לעיתון סיפר ש"כמעט וחטף התקף לב" כשקיבל את חשבון האשפוז: 1,122,501.04 דולר. התשלום מפורט בחשבון המתפרס על פני 181 עמודים ובו פירוט מדוקדק של כל תרופה וטיפול שניתנו לו. למזלו, יש לו ביטוח רפואי והוא גם זכאי ל"מדיקייר" - הביטוח הממשלתי, כך שלא יצטרך לשלם מכיסו את מרבית החשבון, וייתכן גם שכיוון שחלה בקורונה ואשפוזו לא נבע ממחלות אחרות, לא יצטרך לשלם אפילו דולר אחד.

פלור אושפז ב-Swedish Medical Center ורוב הזמן היה חסר הכרה. אשתו סיפרה שהיה מודע למחיר היקר ובאחד מימי האשפוז הראשונים, כשעדיין התעורר לפעמים, אמר לה "את חייבת להוציא אותי מפה. אנחנו לא יכולים להרשות את זה לעצמנו".

רק עבור החדר במחלקת טיפול נמרץ נדרש לשלם קרוב ל-10,000 דולר ליום. מחשש להידבקות, החדר היה אטום והכניסה אליו הותרה רק לאנשי הצוות הרפואי בביגוד מגן. 42 ימים היה פלור מאושפז בתא מבודד ועל כך נדרש לשלם 408,912 דולר.

למכונת הנשמה היה מחובר 29 יום לפי עלות של 2,835 דולר ליום, או 82,215 דולר בסך הכל. עלות התרופות שקיבל היא כ-25% מהחשבון הכולל.

יומיים הוגדר כמצוי במצב אנוש עקב אי ספיקת לב, כליות וריאות, והוא חובר למכונות שונות. החשבון עבור יומיים אלו פורט ב-20 עמודים - קרוב ל-100 אלף דולר. בסך הכל כ-300 פריטים שונים, 50 ביום, נכללו ברשימת הפריטים והתרופות שניתנו לו. החשבון, אגב, לא כלל עוד שבועיים של שיקום שעבר במוסד שיקומי מיוחד לאחר שעזב את בית החולים בסיאטל.

העיתון מסר כי הקונגרס אישר הקלות פיננסיות לחולי קורונה והקציב מעל 100 מיליארד דולר עבור בתי החולים וחברות הביטוח, "כך שקרוב לוודאי שפלור לא יצטרף לשלם עבור אשפוזו הממושך, זאת בניגוד לחולי סרטן בארה"ב, שעל אף הביטוח הם נדרשים לשלם חשבונות גבוהים עבור הטיפולים".

חברות הביטוח האמריקאיות העריכו שעלות הטיפולים לחולי קורונה בארה"ב בלבד תעמוד על יותר מ-500 מיליארד דולר.

נושאים קשורים:  מגיפת הקורונה,  עלות אשפוז,  חדשות,  ביטוח בריאות,  ארה"ב,  שירותי בריאות,  קורונה,  חולי קורונה
תגובות