קורונה בישראל

מחיר הקורונה: ה"כללית" הוציאה על מערך הטיפול במגיפה כמיליארד שקל

מנכ"ל קופת החולים הגדולה בישראל, פרופ' אהוד דודסון, הציג את עלויות ההיערכות והטיפול בקורונה, נערך להכפיל את מספר המתחסנים לשפעת בחורף הקרוב וסבור: "לדבר עתה על גל שני - זה קצת מוגזם"

פרופ' אהוד דודסון, מנכ"ל "הכללית". "בהנחה שה־FDA ייתן את האישור הסופי לחיסון – אנחנו יכולים להיות בטוחים בו". צילום: אפרת זיסמן

הקורונה עלתה עד כה לשירותי בריאות כללית – קופת החולים הגדולה בישראל שבה מבוטחים מעל 52% מאזרחי ישראל – כמיליארד שקל. כך מסר אתמול (ג') מנכ"ל "הכללית" פרופ' אהוד דודסון בדיון שקיימה ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת.

פרופ' דודסון פירט: "תג המחיר לכל מיטה מותאמת לשם טיפול בחולה קורונה עולה 100-50 אלף שקל. משרד הבריאות דרש מאיתנו להפוך 80% מהמיטות בבתי החולים שלנו למתאימות לאשפוז חולי קורונה. אני חייל נאמן של מערכת הבריאות וכך עשינו".

בין השאר הועידה "כללית" בית חולים שלם, "השרון" בפתח תקווה, רק לטיפול בחולי קורונה, ממש מתחילת התפשטות המגיפה בישראל ובשיאה.

מעבדת בדיקות לקורונה של ה"כללית" בתל אביב. צילום: יוסי זליגר/ פלאש 90

בהתייחסו למצב התחלואה העכשווי בקורונה, אמר פרופ' דודסון לחברי הוועדה: "אנחנו בודקים אצלנו היום הרבה א-סימפטומטיים. אתמול למשל, עשינו רק ב'כללית' 6,500 בדיקות. באופן טבעי, ככל שעושים יותר בדיקות יהיו יותר חולים מאומתים, אבל עם זאת יש פחות תחלואה ומספר המונשמים נמוך ולא עלה באופן משמעותי. לכן, לדבר עתה על גל שני - זה קצת מוגזם".

עוד אמר מנכ"ל "כללית" כשנתבקש לדווח לוועדה על ההכנות לקראת החורף הבא: "בחורף השנה התחסנו אצלנו 1,250,000 אנשים נגד שפעת. היעד שלנו השנה הוא להכפיל את מספר המתחסנים בחורף הקרוב".

על כך העיר יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ: "חייבים לגרום לציבור ללכת להתחסן. ערבוב השפעת והקורונה עלול לגרור כאן פאניקה וליצור כאוס כלכלי".

נושאים קשורים:  פרופ' אהוד דודסון,  שירותי בריאות כללית,  קורונה,  בית החולים השרון,  חיסון לשפעת,  חדשות,  19-COVID
תגובות