קורונה בישראל

מסימני הגל השני: עלייה דרמטית בבידוד צוותים רפואיים ועובדי מערכת הבריאות

1,239 עובדי צוותים רפואיים נמצאים בבידוד – פי ארבעה מתחילת החודש | יו"ר הסתדרות האחים והאחיות: "הם עדיין נדרשים לרשום ימי בידוד על חשבון ימי מחלה"

צוות רפואי במחלקת קורונה בישראל. צילום: נתי שוחט

בתוך שבועיים הוכפל מספר עובדי בתי החולים – רופאים, אחיות ובמקצועות אחרים, שנכנסו לבידוד לאחר שנחשפו או נדבקו בנגיף הקורונה. אמש (א', 20:00) דיווח משרד הבריאות במסגרת הדיווח היומי כי 1,239 עובדים אנשי צוות רפואי ואחרים – פרמדיקים, רוקחים, עובדי מינהל ומשק, כוח עזר, חובשים, פיזיותרפיסטים, עובדי מעבדה, דיאטנים ופסיכולוגים – נמצאים עתה בבידוד. מהם, 211 רופאים ורופאות, 358 אחים ואחיות ו-670 עובדים במקצועות האחרים בבתי החולים.

בשיא מחזיק המרכז הרפואי תל אביב-איכילוב עם 100 מבודדים ואחריו "שיבא" עם 77, "בילינסון-רבין" עם 51, "הדסה עין כרם" - 42, רמב"ם - 41, "סורוקה" - 37, "גליל-נהריה" - 35, "הלל יפה" ו"שערי צדק" - 27 כ"א, "לניאדו" - 26 ו"מאיר" עם 24 מבודדים מעובדי הצוותים הרפואיים. לפני שבועיים היה מספרם של המבודדים 603 ובתחילת החודש כ-300.

ד"ר טל ברוש, מנהל היחידה למחלות זיהומיות ב"אסותא אשדוד", אמר: "הסיבה העיקרית לעלייה הדרמטית במספר אנשי הצוות הרפואי שבבידוד היא בגלל ההדבקות בבתי הספר".

יו"ר הסתדרות האחיות והאחים, אילנה כהן, הגיבה לנתונים: "המשמעות היא שמחלקות נסגרות וחולים נדחסים למחלקות אחרות. עומס כבד מוטל על האחים והאחיות, וללא תוספת מיידית של מאות אחיות, ללא הגנה מתאימה וחזרה לעבודה בקפסולות וללא היערכות לקראת הקטסטרופה הצפויה בחורף הקרוב, האחיות יקרסו. מה שמתרחש עתה הוא שערוריה. אחים ואחיות נחשפו לחולי קורונה בעת עבודתם. הם עדיין נדרשים לרשום את ימי הבידוד על חשבון ימי מחלה".

נושאים קשורים:  בידוד,  צוותים רפואיים,  מיגון צוותים,  ד"ר טל ברוש,  הסתדרות האחים והאחיות,  חדשות,  קורונה,  19-COVID
תגובות
אנונימי/ת
29.06.2020, 20:19

יו״ר חלשה שכל רצונה הוא לשמור על מקומה.
20 שנה לא עשית כלום בשביל האחיות!
תתפטרי כבר!!!!

אנונימי/ת
30.06.2020, 10:48

יו"ר חלשה?
בכלל לא בטוח.
לא עשתה כלום בשביל האחיות?
גם זה לא כל כך נכון. עשתה עבור האחיות, עבור מע' הבריאות ועבור החברה והמדינה.
רוצה לשמור על מקומה?
יתכן. אבל עם כל מיגבלותיה , את מה שהיא שכחה- אנשי האוצר ומשרד הבריאות עדיין לא למדו וצריך היה להיות בדיוני בית דין לעבודה לפני שנה כדי לשמוע ולראות את ביה"ס שעשתה לבר סימן טוב, דר' ויינשטיין, פרופ' סדצקי ואחרים.

30.06.2020, 14:21

זה לא גל שני זה אותו גל שהופסק ע"י הסגר באופן מלאכותי וברגע שהותר הרסן חזר לאותה נקודה בה הופרע.
עכשיו מסתבר שאיבדנו את השליטה והיכולת לחזור על ההישגים שהושגו בתחילת ההתפרצות אנחנו בשלב של איבוד שליטה טוטלי.