קורונה בישראל

הטכנאים הרפואיים, מתפעלי מכונות ההנשמה והאקמו מאיימים בשביתה

אחרי שהאחיות שבתו והשיגו את מבוקשן, עתה מאיימים הטכנולוגים הרפואיים בסנקציות אם לא ישופרו שכרם ותנאי העסקתם | משרד הבריאות: "המגעים עם האוצר לגבי תגבור המערכים טרם הסתיימו"

צילום רנטגן. אילוסטרציה

חטיבת הטכנולוגים הרפואיים בהסתדרות ההנדסאים, מתפעלי מכונות ההנשמה, ההרדמה, אקו-לב, א.ק.ג, דיאליזה אולטרסאונד ואקמו בבתי החולים, הודיעה אתמול כי תפתח בעיצומים מיום ג' בשבוע הבא עקב תנאי ההעסקה שלהם. כך מדווח הבוקר (ה') אדיר ינקו ב-ynet. אם יתממש האיום ולא יושגו הסכמות עם האוצר ומשרד הבריאות יעברו הטכנאים לעבוד במתכונת שבת וניתוחים לא דחופים יידחו.

הטכנולוגים הרפואיים הכריזו על סכסוך עבודה עוד ביוני אשתקד וטוענים שהתשלום עבור חלק מעבודתם, בכוננויות, לא הוסדר וכי עד עתה לא הושגו הבנות מול האוצר והמעסיקים. הטכנאים דורשים הקצאת מספר כוננויות לכל החודש, כאשר כיום הם מקבלים תגמול חלקי על עבודה בערב בלבד או על מספר ימים מועט במהלך החודש. על כוננויות בלילה, אין תגמול.

שלומי מרום, יו"ר חטיבת הטכנולוגים הרפואיים, אמר בדיווח: "השכר ההתחלתי שלנו הוא 25 שקל לשעה. עם התוספות, רוב העובדים מגיעים למשכורת של 6,000 שקל בלבד. המדינה לא מקצה כוננויות לתחום הזה, אין מרכז מקצועי במשרד הבריאות לנושא. אנחנו מתוגמלים על כוננויות של שמונה שעות בלבד בעוד שלמעשה נדרשים לעבוד הרבה יותר".

תגובת משרד הבריאות: "כחלק מההתמודדות עם נגיף הקורונה וההיערכות לחורף, משרדי הבריאות והאוצר מנהלים שיח על תגבור המערכים שבהם תלויה ההצלחה במערכה. המגעים בין המשרדים טרם הסתיימו".

נושאים קשורים:  משרד הבריאות,  טכנולוגים רפואיים,  טכנאים רפואיים,  שביתה,  חדשות,  קורונה,  סכסוך עבודה
תגובות