חדשות

עלייה במקרי קדחת מערב הנילוס בישראל בשל עקיצות יתושים

לאחרונה מדווחים מקרים רבים של המחלה שעדיין לא נמצא לה חיסון - ילדה בת 11 נעקצה על ידי יתוש ואושפזה ב"מאיר" במצב קשה

יתוש, קדחת הנילוס המערבי (צילום: אילוסטרציה)

בשבועות האחרונים, ללא קשר למגיפת הקורונה, דיווחו רופאים על עלייה במקרי קדחת מערב הנילוס שהגיעו לטיפול בבתי חולים.

בדיווח של יואב אבן אמש בערוץ 12 סיפרה ד"ר דגנית אדם, מנהלת היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים מאיר בכפר סבא: "באחרונה רואים מקרים רבים יותר של המחלה משום שמזג האוויר לח ויש ריבוי של יתושים. לקדחת מערב הנילוס אין עדיין חיסון. הדרך היחידה למנוע הידבקות היא פשוט להיזהר מעקיצות יתושים".

בדיווח תועד מקרה של ילדה בת 11 שאושפזה ב"מאיר" במצב קשה לאחר שנעקצה על ידי יתוש והתברר שנשאה את נגיף המחלה. היא תיארה את מצבה: "הרגשתי לא טוב, היה לי חום והופיעה פריחה על הגוף. לא יכולתי להזיז את היד". כשהחלו להופיע התסמינים, חשבו הוריה שמדובר בקורונה אלא שהבדיקה יצאה שלילית. בבית החולים אובחנה מחלתה.

ד"ר אדם: "לרוב התקופה השכיחה של הופעת המחלה הזאת בארץ היא דווקא ביולי-אוגוסט, אך השנה המצב שונה, ככל הנראה בשל תנאי מזג האוויר. במקרים נדירים המחלה עלולה לגרום לפגיעה מוחית קשה ולמוות".

ב-2018 דווחו בישראל שלושה מקרי מוות בעקבות  סיבוכים קשים של קדחת בנגיף מערב הנילוס.

נושאים קשורים:  קדחת מערב הנילוס,  בית החולים מאיר,  ד"ר דגנית אדם,  חדשות,  עקיצת יתוש
תגובות
אנונימי/ת
21.10.2020, 21:02

עקב השינויים הרדיקליים במזג האוויר באזורנו ובעולם כולו, כבר מילים רבות ומאמרים מקצועיים התייחסו לשינוי ב-biodiversity ובהתפשטות חרקים ונושאי מחלות לאזורים שבעבר לא ידעו גורמי מחלות שכאלה. קדחת הנילוס היא כאן עימנו להישאר ולהפצה רחבה ויש להיערך בהתאם!!

אנונימי/ת
22.10.2020, 15:45

אני מציע סגר כללי. אם ילדה בת 11 במצב קשה, חייבים סגר כדי למנוע קריסה.