חדשות

קרובי משפחה של מטופל תקפו אנשי צוות במיון "שערי צדק". צפו:

בעקבות אירוע האלימות פנה מנכ"ל בתי החולים פרופ' עופר מרין פנה למנכ"ל משרד הבריאות ולמפקד מחוז ירושלים במשטרה בבקשה למעורבותם האישית בטיפול במניעת אלימות בבתי חולים

אירוע האלימות תועד במצלמות האבטחה. צילום: דוברות "שערי צדק"

אירוע אלימות חריג התרחש הבוקר (ה') בחדר המיון בבית החולים שערי צדק בירושלים, במהלכו מספר בני משפחה של מטופל תקפו אנשי ביטחון ואנשי צוות במיון. התוקפים נעצרו על ידי המשטרה.

צוותי הביטחון התערבו במהירות והשתלטו על האירוע במטרה למנוע פגיעה בצוות ובמטופלים. במהלך ההשתלטות נפצעו שלושה אנשי ביטחון מאלימות בני המשפחה. מערך הביטחון הזעיק את משטרת ישראל שהגיעה ועצרה באופן מיידי את התוקפים.

תיעוד ממצלמות האבטחה - צוות מערך הביטחון ב"שערי צדק" משתלט על אירוע האלימות:

מנכ"ל "שערי צדק", פרופ' עופר מרין, מסר בעקבות האירוע: "לא נעבור לסדר היום לאחר אירוע חריג וקשה שכזה שמקומו לא בבית חולים שבו מטפלים בפצועים. עצרנו את עבודת צוותי המיון וכינסנו את כל אנשי הצוות ואנשי הביטחון כדי לחזק אותם, לתמוך בהם ולהעביר מסר חד משמעי שלא נאפשר שום אירוע של אלימות מכל סוג".

פרופ' מרין פנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש ולמפקד מחוז ירושלים במשטרה בבקשה למעורבותם האישית בטיפול ומניעת אלימות בבתי החולים. "אני קורא למשטרה לקחת יוזמה ולתגבר ולחזק את הביטחון בחדרי המיון ובתי החולים בארץ, שלצערנו כולם חווים אלימות", מסר. "הנהלת שערי צדק תעמוד כחומת מגן מול כל ביטוי של אלימות כנגד עובדינו".

נושאים קשורים:  בית החולים שערי צדק,  אלימות נגד צוות רפואי,  חדשות,  חדר מיון
תגובות
25.02.2022, 18:18

עד שלא תהיה ענישה משמעותית לאחר משפט מזורז, לא יהיה שינוי. לדבר מילים חריפות אינה חוכמה. את זה עושים כבר שנים ללא תועלת.

אנונימי/ת
25.02.2022, 23:59

צפיתי שוב ושוב מספר פעמים בוידיאו וניתן לראות בפירוש אשה בג'לביה שחורה וארוכה עם כיסוי ראש מוסלמי כך שאנחנו יודעים שוב שהאצבע מצביעה על המגזר האלים מרים שוב את ראשו המכוער ורק בגלל הפוליטיקה המכוערת מסרבים לומר מי הם שוב אותם אלימים כסרטן בגופנו