חדשות

יצא לאור ספר ראשון מסוגו בתחום טראומה וכירורגיה דחופה

רופאים ומתמחים ב"הלל יפה" לקחו חלק בכתיבת ספר מקצועי המאגד את כל הספרות המקצועית על פרוצדורת הטיפול המקובלת כיום בכל העולם בתחום הטראומה והכירורגיה הדחופה

כמה מהמתמחים במרכז הרפואי הלל יפה שכתבו את הספר יחד עם הבכירים שסייעו. צילום: דוברות "הלל יפה"

19 רופאים מהמרכז הרפואי הלל יפה, מתוכם עשרה מתמחים, היו שותפים לכתיבת הספר המקצועי הראשון מסוגו שיצא לאור בתחום הטראומה והכירורגיה הדחופה. ספר זה מאגד בתוכו את כל הספרות המקצועית המתווה את פרוצדורת הטיפול המקובלת כיום בכל העולם.

בשונה מרוב הספרות המקצועית שנכתבת בתחומי הרפואה, בכתיבה של ספר זה, יחד עם רופאים בכירים בולטים מרחבי העולם, רובם המוחלט של הפרקים נכתב על ידי מתמחים צעירים, חלקם מהמרכז הרפואי הלל יפה.

צילום: דוברות "הלל יפה"

הספר Landmarks articles: Past, present and future perspectives הוצא לאור על ידי EVTM Society, גוף מקצועי בינלאומי העוסק באיסוף שיטות חדישות להצלת חיים בנפגעי טראומה ובהתערבויות פולשניות זעירות בטראומה וכירורגיה דחופה. לגוף זה משתייכים כ-500 מומחי טראומה מהמובילים בעולם ובראשו עומד פרופ' בוריס קסל, מנהל המערך הכירורגי במרכז הרפואי הלל יפה, שהוא גם אחד העורכים של הספר.

פרופ' קסל סיפר: "זוהי הפעם הראשונה שהחברה מוציאה לאור ספר מקצועי בתחום הטראומה והכירורגיה הדחופה. זו למעשה המהדורה הראשונה שמאגדת את כל הספרות המקצועית והשיטות החדשניות ביותר הכוללות שימוש בכלים אנדוווסקולרים, המתווים את הפרקטיקה הנהוגה כיום בעולם בפציעות טראומה, כירורגיה כללית, כירורגיה כלי דם, רפואה דחופה, רדיולוגיה פולשנית ועוד.

"המרכז הרפואי הלל יפה תרם תרומה ענפה לכתיבת הספר, שכן 19 רופאים מהמערך הכירורגי, אגף נשים ויולדות, רדיולוגיה והנהלת בית החולים, מתוכם עשרה מתמחים, היו מעורבים בכתיבתו. זה בהחלט משמח שיש לנו דור המשך מצוין אשר שותף בכתיבת פרוטוקולים מקצועיים ושיטות עבודה מקובלות".

ד"ר דניאל שפר, מתמחה במערך הכירורגי ב"הלל יפה", שהיה שותף לכתיבת הספר, ציין: "האפשרות להיות שותף בכתיבת ספרות רפואית מקצועית, המכתיבה את אופן הטיפול המקובל בכל העולם, זה כבוד גדול עבורנו, המתמחים. זה מעיד על הרצון ללמד ולהכשיר את הדור הצעיר ולייצר רפואה טובה ומקצועית יותר".

נושאים קשורים:  ד"ר דניאל שפר,  בית החולים הלל יפה,  פרופ' בוריס קסל,  ספרות מקצועית,  חדשות,  טראומה,  כירורגיה דחופה
תגובות
אנונימי/ת
25.04.2022, 22:34

כל הכבוד!