חדשות

בהשקעה של 28 מיליון דולר - נפתח חדר המיון החדש באיכילוב

הנהלת איכילוב הודיעה על תוספת כוח אדם רפואי להפעלת המלר"ד המורחב ובו: טכנולוגיות חדשניות, מסלולים ייעודיים למטופלים, מיון פסיכיאטרי, חדר אקוטי לנפגעי תקיפה מינית, מחלקת אשפוז ואמפי ירוק

כניסה למלר"ד החדש באיכילוב, בשטח. 8,000 מ"ר. צילום: ג׳ני ירושלמי

במעמד נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, רוה"מ יאיר לפיד, שר הבריאות ניצן הורוביץ וראש עיריית תל אביב רון חולדאי, נחנך הבוקר (ה') בטקס חגיגי בית החולים הראשון בישראל לרפואה דחופה ע"ש סילבן אדמס, במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב.

הפילנתרופ אדמס תרם כ-28 מיליון דולר למען הקמתו של המלר"ד המורחב המתפרס על שטח של כ-8,000 מ"ר והוא כולל טכנולוגיות חדשניות, מסלולים ייעודיים על פי תלונת המטופל, מיון פסיכיאטרי, חדר אקוטי לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, מחלקת אשפוז קצר מועד ואמפי ירוק הכולל כ-500 מקומות.

מימין, רוה"מ יאיר לפיד, הפינלתרופ ואיש העסקים סילבן אדמס, מנכ"ל איכילוב פרופ' רוני גמזו, שר הבריאות ניצן הורוביץ, נשיא המדינה יצחק הרצוג וראש עיריית תל אביב רון חולדאי במעמד חנוכת המלר"ד באיכילוב. צילום: ג'ני ירושלמי

עם פתיחת בית החולים לרפואה דחופה, הודיעה הנהלת איכילוב על הוספת תקנים נוספים של אנשי צוות רפואי, סיעודי וכוח עזר למתן טיפול מהיר ומיטבי.

מדובר במבנה מעוצב אדריכלית (שרון אדריכלים בשיתוף רני זיס אדריכלים), עצום בגודלו, בן שלוש קומות: חזית הבניין החדש חשופה ופונה לרחוב ויצמן. הכניסה הינה אזור הקבלה והטריאז' המאפשרת ביצוע בדיקות ראשוניות כבר במעמד קבלת המטופל.

בין הטכנולוגיות הבולטות שבהן ייעשה שימוש במרכז החדש: עמדת זיהוי פנים ורישום עצמי דיגיטלית, שתעמוד לצד עמדת הקבלה המסורתית ותאפשר לבצע קבלה עצמונית באמצעות טכנולוגיה של זיהוי פנים, כולל אימות זהות מול תעודה מזהה, סריקת מסמכים כגון הפניה, הקלדה של פרטים דמוגרפיים ועוד. בסוף התהליך תתבצע פתיחת מקרה במערכות המחשוב של בית החולים ואף ייקבע תור להמשך טיפול.

עמדת קבלה עצמית לצילום רנטגן. צילום: ג׳ני ירושלמי

טכנולוגיה נוספת תאפשר לקיחת מדדים עצמית על ידי המטופל: לאחר קבלתו, המטופל מגיע לעמדת הטריאז' ושם באפשרותו לקחת באופן עצמי מדדים חיוניים כמו לחץ דם, דופק, חום וסטורציה. הנתונים מוזנים באופן אוטומטי לתיק הממוחשב של החולה. בנוסף, רובוטים המשמשים לניווט ברחבי בית החולים לרפואה דחופה ואף במחלקות מחוץ למתחם, יקבלו את פני המבקרים ויציעו להם עזרה בהגעה ליעדים שונים.

עוד חידוש: אפליקציית למסע מטופל אישי - האפליקציה תדווח למטופל בזמן אמת על סטטוס הטיפול בו, על ביצוע בדיקות והגעת תשובות, כולל ייעוצים בהמתנה, ודרכה יקבל המטופל את סיכום האשפוז ושאלון שביעות הרצון.

רובוטים מקבלים את פני המבקרים ומציעים להם עזרה בהגעה ליעדים שונים. צילום: ג'ני ירושלמי

בקומת הקרקע של המבנה החדש ממוקם אגף שוכבים הכולל אולמות מרווחים שעוברים הליך שדרוג מדורג. אולם השוכבים מכיל כ-100 מיטות מנוטרות – מספר המיטות הצפוי הגדול ביותר במחלקות לרפואה דחופה בישראל. בעת אירוע חירום, על פי הצורך, מספר זה ניתן להכפלה. עוד בקומת הקרקע - חדר הלם וטראומה עם ציוד מתקדם ואזור הדמיה המכיל שני מכשירי C.T וכולל שימוש בבינה מלאכותית להתראות בזמן אמת על ממצאים קליניים.

הקומה הראשונה כוללת אגף מהלכים עם 30 חדרי בדיקת רופא/ה ואולם טיפולים גדול. האגף מתוגבר ביועצים מקצועיים מתחומי הקרדיולוגיה, נוירולוגיה, עור ומין. כמו כן, לצורך מתן טיפול מהיר ואפקטיבי, ישנה קבלה לפי מיונים ייעודים בהתאם לתלונת המטופל בתחומים הבאים: אורתופדיה, עיניים, וא.א.ג.

לראשונה באיכילוב ובעיר תל אביב נפתח במרכז החדש גם מיון פסיכיאטרי ובנוסף, נפתח לראשונה במסגרת בית החולים לרפואה דחופה, מרכז "מאור" - חדר אקוטי לנפגעי ונפגעות פגיעה מינית.

בקומת הגג תיפתח מחלקת השהיה ואשפוז קצר עם לא פחות מ-32 מיטות ניטור שייעודה אשפוז עבור מטופלים הזקוקים לבירור או לטיפול ממושך. פתיחת מחלקה זו צפויה להקטין את העומס במחלקות האשפוז ובפרט במחלקות הפנימיות.

אולם השוכבים מכיל כ-100 מיטות מנוטרות. צילום: ג'ני ירושלמי

בקומה העליונה בגג המבנה נבנה אמפי פתוח לרווחת המטופלים בעודם ממתינים להשלמת הבירור הרפואי. האמפי כולל מדשאות, ספסלי ישיבה ועמדת קפה וניתן גם לקיים בו אירועים של עד 500 איש.

פרופ' רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי איכילוב, מסר: "חדר המיון שלנו מטפל במקרים מורכבים בהיקף גדול ולכן האתגר לספק חוויית שרות מצוינת הוא ענק. יחד עם זאת, צוות המחלקה לרפואה דחופה ואנוכי נחושים לשנות זאת ולהוכיח כי ניתן לדרוש ולקבל טיפול מהיר ומצטיין גם בתנאי העומס.

"לאחר עבודה מאומצת של למעלה מחמש שנים, אני גאה להוביל בישראל מהפכה רפואית וטכנולוגית עם הבטחה למתן הטיפול הטוב והמהיר ביותר בישראל. אני מודה למר סילבן אדמס שבנדיבות ליבו הגשים לנו באיכילוב חלום זה למען למעלה מרבע מיליון ישראלים שמגיעים לשער המחלקה לרפואה דחופה של איכילוב מדי שנה".

איש העסקים והפילנתרופ אדמס הוסיף: "אני שמח להעניק לתושבי מדינת ישראל את חדר המיון הגדול והמתקדם מסוגו בעולם באיכילוב. הטכנולוגיה החדשנית, התפישה ששמה את החולה במרכז ורמת התשתיות הגבוהה, יוצרות רמת שירות ורפואה מתקדמת לטובת מדינת ישראל".

נושאים קשורים:  איכילוב,  בית חולים לרפואה דחופה,  מלר"ד,  סילבן אדמס,  פרופ' רוני גמזו,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
29.07.2022, 09:18

נשמע לא כיף בכלל
הכפלת הק"מ של הליכה בתורנות
תוספת פניות מיותרות
זה בי"ח באמצע העיר, מה שנקרא walk in
... אנשים נכנסים עם שטויות שרוב האחרים לא היו פונים לרופא המשפחה איתן
כשהוסיפו רופא במיון מהלכים התור רק גדל

אנונימי/ת
29.07.2022, 09:30

כדי להופיע באיכות שירה מתקבלת על האוזן על גג המבנה החדש
ניתן לקבל שיעורי סולפג' בסיסיים במרכז למוסיקה..
מומלץ

אנונימי/ת
29.07.2022, 09:54

מה שאני אוהב תמיג זה חוסר המודעות. בית חולים שמצטיין בדיברור כאילו מוסרי, זכויות אדם, להט'ב וכולי ואחר כך זורק את הכי חלשים (חולי דיאליזה ללא ביטוח) לפח. אבל חפשו את השיר של גמזו עם "המלכה" דנה אינטרנשונל כדאי להבין הכל. גמזו לא רק מזייף נואאי בשירה, אלא גם ובעיקר מוסרית.
נ.ב חלק גדול מבתי החולים המיוחצ"נים לא שונה מהם. ודווקא אין מרמור ספציפי. סתם תהייה איך הרפואה מצליחה לשלב יחצנות דרגה עולמית ורמה סופר סאב סאב סאב- oced בכל רגע נתון.

אנונימי/ת
29.07.2022, 10:24

עדיין בית החולים עם השירות הנחות ביותר במיון עכשיו יחכו 20 שעות וזה יחשב אישפוז במחלקת מיון ואז גמזו יוכל לחייב עוד כסף מהקופה הציבורית

אנונימי/ת
29.07.2022, 10:29

בית חולים לפריבילגים בעיר של פריבילגים. באותו זמן בפריפריה חדרי המיון מוזנחים.

אנונימי/ת
29.07.2022, 11:31

כך זה בעיר הגדולה, מחלקה מפוארת בבית חולים מפואר. ברחוב ממול שוכב הומלס על ספסל בקור, 10 מטרים ממנו נרקומן נשכב אחרי שהזריק תערובת רעילה שלהשיגה הקדיש את כל יומו ואת שנשאר מגופו ונפשו, מהגר זר בורח מלכידה ומגירוש ואישה זונה מוכרת את גופה ב50 שקלים פלוס מינוס. https://www.youtube.com/watch?v=3OX8JIBAId4

אנונימי/ת
29.07.2022, 13:07

משרד מריאות יקר,
למה אין "בית חולים לרפואה דחופה"
אבל לעומת זאת יש-
"עיר הבריאות של ישראל"

אנונימי/ת
30.07.2022, 22:08

יופי... מפרגן!
ועכשיו חפשו מנהל למלר"ד הזה

01.08.2022, 09:48

איזה יופי! במיוחד שממש לפני זמן קצר טיפלתי בבחור צעיר עם סימנים קלסים של סיפיליס הראשוני שבמיון איכילוב החליטו לבטל את הבדיקה לסיפיליס ובמקום לעשות לו בדיקת אבעבועות הקוף! שיצא (איזו הפטעה!) שלילית ואז פשוט זרקו אותו החוצה. כמה נפלה! אבל איזה שתויות כשיש עכשיו מיון כה מפואר. הרי זה יותר חשוב לעבודת עיניים מהעבודה אמיתית ויותר צנועה.