חדשות

פיתוח ישראלי: אפליקציה בנייד מזהה שבץ מוחי בשיעור הצלחה גבוה

הטכנולוגיה של חברת MEDICAL CVAID כבר נוסתה בהצלחה בספרד - בתוך שלוש דקות מקבל הרופא המטפל אינדיקציה אם יש לנבדק שבץ מוחי

אפליקציה לזיהוי שבץ מוחי. צילום מתוך אתר MEDICAL CVAID

חברה ישראלית, MEDICAL CVAID, פיתחה טכנולוגיה שיכולה לאבחן באמצעות אפליקציה בטלפון הנייד אירוע מוחי בזמן אמת. הטכנולוגיה כבר נוסתה בספרד וזיהתה בתוך שלוש דקות שבץ מוחי שבו לקתה אישה מקומית.

בדיווח על הפיתוח הישראלי, מאת אבי סדרינה מערוץ 12, נמסרו הפרטים הבאים: המערכת משתמשת בסריקה של העיניים, של החיוך, של נקודות בפנים ושל א-סימטריה. בעזרת הכלים ניתן לזהות מי לקה בשבץ ומי לא וגם איזה סוג שבץ יש לחולה. אורן דרור, מנכ"ל החברה, סיפר: "הנבדק מתבקש לחייך, לסגור ולעצום עיניים, להרים ידיים. לאחר שלב איסוף המידע, בתוך שלוש דקות מקבל הרופא המטפל אינדיקציה אם יש לנבדק שבץ מוחי".

כאמור, בבית חולים בספרד נעשה כבר שימוש במערכת הזאת, בין השאר כאשר אישה מקומית הגיעה למלר"ד מבולבלת ובקושי דיברה. הצוות הרפואי התקשה לאבחן והעריך שמדובר בזעזוע מוח בעקבות נפילה, אבל בעזרת הטכנולוגיה הישראלית הובהר שמדובר בשבץ. החברה המפתחה מסרה ש-90% מאירועי השבץ המוחי שנסרקו במערכת זאת אובחנו בתוך דקות מעטות בהצלחה.

נושאים קשורים:  שבץ מוחי,  אפליקציה,  MEDICAL CVAID,  חדשות
תגובות