חדשות

רופא ילדים ב"סורוקה" הותקף באלימות על ידי הורים

ההורים התקיפו את הרופא פיזית ומילולית והוא פונה למלר״ד לקבלת טיפול רפואי | התוקפים נלקחו לחקירה במשטרה

המרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע. צילום: רחל דוד

רופא ילדים הותקף לפני זמן קצר על ידי הורים של ילד במרפאות ילדים במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע. מדוברות בית החולים נמסר כי ההורים התקיפו את הרופא פיזית ומילולית, והוא פונה למלר״ד לקבלת טיפול רפואי. מצבו קל.

למקום הוזעקו צוות ביטחון והשוטר שמוצב בבית החולים. ההורים נלקחו לחקירה במשטרה.

מהנהלת בית החולים נמסר: "אנו מגנים בחריפות אירועי אלימות כלפי עובדינו. הדעת אינה סובלת שמטופלים או מלוויהם תוקפים אנשי צוות בשעה שהם מעניקים טיפול מסור ומקצועי. זוהי תופעה חמורה שדורשת למצות את הדין ולהחמיר עד כמה שאפשר עם מי שתוקף מילולית או פיזית צוותים רפואיים".

שר הבריאות אריה דרעי הגיב על תקיפת הרופא ב"סורוקה": "כשר הבריאות אני מודיע: לא נאפשר לאירועי אלימות נגד צוותים רפואיים לעבור בשקט. אנו מחויבים לשמור על בטחונם של עובדי מערכת הבריאות שמצילים חיים ופועלים יומיום לשמירה על בריאות הציבור. אני קורא לרשויות אכיפת החוק למצות את הדין עם התוקפים ולהענישם בחומרה על מנת שמקרים כאלה לא יחזרו על עצמם".

נושאים קשורים:  אלימות נגד רופאים,  סורוקה,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
16.01.2023, 20:52

כולם טובים בלדבר, לגנות, להוקיע ולא לתת. בסופו של דבר אחוז מטורף של התיקים (יש אומרים למעלה מ 90%) נסגרים בשלב כלשהו (מחלקת החקירות במשטרה, מחלקת התביעות במשטרה, בית המשפט).
מנסיוני האישי: התיק נסגר פעמיים, ודאגתי שייפתח מחדש. הדיונים בבית המשפט נמשכו למעלה מחמש שנים, למרות הרשעות קודמות על אלימות, ולמרות שהיה לא מאסר על תנאי מעברת אלימות קודמת, ולמרות תקיפה של האחראי על עבודות שירות בשב"ס, ולמרות נסיון זיוף בדיקת שתן, ומציאת סם בשתן, נשפט לחודשיים, ויצא לפני הזמן בשל מצוקת מקום בבתי הכלא.

מדוע לא מציינים במפורש את שמם של התוקפים האלימים. ברור לכולנו שהתנהלות כיסוי השמות טומן בחובו את ההתנהלות הכושלת של הענישה וההתייחסות הברורה לגורמי הסיכון!!

אנונימי/ת
20.01.2023, 17:15

שני הורים יהודים. אין קשר בין אלימות ללאום. הקשר היחידי הוא היעדר חינוך לסובלנות. אלימות גואה בארץ ובעולם. זו מגמה עולמית. החוכמה למגר. איך? התגייסות ועשיית טוב כול אחד בחלקתו הקטנה.

אנונימי/ת
17.01.2023, 17:42

בישראל מודל 2023 בכלל ובמקצוע שלנו בפרט צריך לדעת להגן על עצמנו. אם מישהו תוקף להגיב בהתאם כי מילים לא עוצרים מכות. על כולנו ללמוד הגנה עצמית וטוב תעשה ההסתדרות הרפואית אם תיזום קורסים קצרים ומעשים בנושא.

אנונימי/ת
22.01.2023, 22:40

גז מדמיע או אקדח לכל איש צוות, קורס הגנה עצמית, וכפתור התרעה. לי היה אקדח