חדשות

הפטריה האלימה "קנדידה אאוריס" התפשטה אל בית החולים לניאדו

מחלקת טיפול נמרץ נסגרה לסירוגין. בית החולים הצליח להוריד את מספר הנדבקים בפטריה, אך לא למגר אותה. כ-1.5 מיליון מתים בשנה מזיהומים פטרייתיים

קנדידה אאוריס תחת מיקרוסקופ. אילוסטרציה

בית החולים "לניאדו" בנתניה הוא אחד מבתי החולים שמתמודדים בחודשים האחרונים עם התפשטות הפטריה "קנדידה אאוריס". על פי החשיפה של קטי דור אתמול (ג') בכאן 11, מחלקת טיפול נמרץ בבית החולים נסגרה לסירוגין לפרקי זמן מסוימים ובית החולים הצליח להוריד את מספר הנדבקים בפטריה, אך לא למגר אותה.

על פי הפרסום, בית החולים נלחם בכל דרך אפשרית בניסיון למגר את הפטריה האלימה והזיהום שהיא יוצרת. בית החולים סגר, כאמור, לפרקי זמן את היחידה לטיפול נמרץ לחולים חדשים, מבוצעות בדיקות לכלל המאושפזים בו, כולל בדיקות דם ושתן. בנוסף, בבית החולים השקיעו מיליוני שקלים בסטריליזציה של מכשור רפואי וניקיון המתחם. בנוסף בית החולים הגדיל את כמות כוח האדם והשקיע מיליוני שקלים בניסיון למגר את הפטריה. על פי הפרסום, שיעור התחלואה בפטריה ירד - אבל לא לגמרי.

מבית החולים "לניאדו" נמסר, כי "מיד עם זיהוי הפטריה התחלנו בביצוע הליך מורכב מאוד למיגורה. כיום אנו עומדים בפני מציאות שונה לחלוטין וטובה לאין ערוך. תגברנו כוח אדם בכל היחידות הרלוונטיות, השקענו משאבים רבים בניקיון וסטריליזציה וביצענו בדיקות נוספות כדי לאתר את הפטריה."

גם בעולם מודאגים

בידיעה שפורסמה בשבוע שעבר ב-CNN התריעו מומחים, כי האיום של פתוגנים פטרייתיים הולך וגדל, ועלול להחמיר הרבה יותר בעולם חם, לח וחולה יותר – כלומר, כתוצאה מהשינויים האקלימיים.

מיליונים רבים של מיני פטריות טובות לסביבה, נכתב בידיעה, אבל כמה מאות עלולות לגרום למחלות בבני אדם. מתוך כ-4 מיליון מיני פטריות מגוונים, מדענים זיהו רק 300 כפתוגנים אנושיים שיכולים לגרום למחלות. "פטריות רק מחפשות מקורות מזון, ובעיני פטריות ספרוטרופיות (Saprotrophic) רבות, אנחנו רק אוכל", אמר ד"ר מתיו פישר, פרופסור לרפואה בבית הספר לבריאות הציבור באימפריאל קולג' בלונדון, שמחקריו מתמקדים בהתעוררות פטריות פתוגניות (פטריות Saprotrophic הן אורגניזם שניזון מחומר אורגני מת).

ברחבי העולם מתים כ-1.5 מיליון בני אדם מזיהומים פטרייתיים מדי שנה, וקיימים מעט טיפולים זמינים, אם בכלל, על פי האגודה למיקרוביולוגיה. ארגון הבריאות העולמי, ה-WHO, הכריז בשנה שעברה, כי הוא רואה בפתוגנים פטרייתיים "איום מרכזי" לבריאות הציבור, ולראשונה פרסם רשימת תיעדוף של 19 סוגי פטריות, שהעולם צריך להיזהר מהם.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "לניאדו",  קנדידה אוריס,  זיהום פטרייתי,  פטריות,  WHO
תגובות
16.02.2023, 17:09

והנה התסריט של THE LAST OF US....

22.02.2023, 14:58

אוי וואי חס וחלילה!

אנונימי/ת
17.02.2023, 05:44

מתים כמדי שנה 1.5 בני אדם נזיהום פטרייתי. המשמעות היא שקורונה נחשבת ידידת האונושות לעומת הקנדידה הזו! ה' ישמור

אנונימי/ת
17.02.2023, 07:50

רוב המטופלים שנפטרים מזיהום פטרייתי הם לא בדיוק אנשים בריאים מאוד, רובם שוכבים בטיפולי נמרץ, מהלך בתר ניתוחי מורכב, מטופלים בתכשירים אנטיביוטיים רחבי טווח, נושאים צנתרים, מדוכאי חיסון וכדומה. לא שזה לא מדאיג חלילה, אבל השוואה לקורונה.... וכן, חשוב מאוד שהשם ישמור- מסכים איתך. שבת שלום!

אנונימי/ת
18.02.2023, 06:10

תבורך על ההסבר. תבורך

אנונימי/ת
17.02.2023, 05:46

מתים כמדי שנה 1.5 מיליון בני אדם מזיהום פטרייתי. המשמעות היא שקורונה נחשבת ידידת האונושות לעומת הקנדידה הזו! ה' ישמור

אנונימי/ת
17.02.2023, 07:53

יכול לקרות בכל בית חולים.

אנונימי/ת
18.02.2023, 06:21

ממה להישמר? מה ההמלצות חד וברור? מה עם החיסונים?