חדשות

"שניידר": טיפול של הורים בעלוקה הסתיים בניתוח חירום

הוריה של פעוטה בת ארבע, שסבלה מחום במהלך החג, טיפלו בה באמצעות הנחת עלוקה על בטנה | העלוקה התחפרה בבקע טבורי עד לחשיפת חלקי המעי של הילדה

צוות רפואי במלר"ד שניידר. צילום: דוברות בית החולים

הוריה של פעוטה בת ארבע, שסבלה מחום במהלך הפסח וטופלה באמצעות הנחת עלוקה על בטנה, הבהילו אותה למחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר לרפואת ילדים כשהיא סובלת מבקע טבורי. רופאי המיון הופתעו לגלות כי העלוקה התחפרה בטבור, שהתכסה בשכבת שומן, וחשפה כך חלק מהמעי של הילדה.

ההורים סיפרו לרופאים כי בתם סבלה מחום במשך מספר ימים ושהנחת העלוקה נועדה להוריד את החום,  אך כשבאו לשלוף את העלוקה, גילו שהיא התחפרה.

עלוקה. צילום: שאטרסטוק

רופאי המלר"ד, בראשות ד״ר רון ברנט, נדהמו לגלות כי לילדה היה בקע טבורי שטרם אובחן וטופל, והעלוקה נכנסה דרך הבקע עד לחשיפת חלקי המעי. הילדה הובהלה לחדר הניתוח, שם נותחה בניתוח חירום לסגירת הבקע הטבורי על ידי ד״ר יעל דרזניק, רופאה בכירה במחלקה הכירורגית, וד"ר גל יקותיאל.

ד"ר דרזניק: "הניתוח עצמו בוצע ככל ניתוח לתיקון בקע טבורי, רק שבמקרה זה העלוקה היא זו שחשפה את הבקע. הבקע הכיל שומן תוך בטני שנשלח לבקטרולוגיה. העור של הטבור, שהיה עם נשיכה, נסגר בתפר. הילדה התאוששה ונשלחה למחרת לביתה עם כיסוי אנטיביוטי".

ד״ר ברנט הוסיף: ״הילדה שהגיעה אלינו סבלה מחום. הוריה הניחו עלוקה על בטנה מתוך רצון לעזור לה, אך העלוקה ׳חפרה׳ דרך הבקע הטבורי וגרמה למצב בו הילדה נזקקה לניתוח כירורגי דחוף". ד"ר ברנט קרא להורים לטפל בילדיהם במצבים של חום ברפואה קונבנציונלית, להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך ולא להסתמך רק על טיפולים אלטרנטיביים. "מחלות חום בילדים דורשות התייחסות רפואית וזאת על מנת למנוע סיבוכים אפשריים״, ציין.

נושאים קשורים:  עלוקה,  בית החולים לילדים שניידר,  ד״ר רון ברנט,  ד״ר יעל דרזניק,  חדשות,  מיון ילדים
תגובות
אנונימי/ת
14.04.2023, 10:45

מקווה שערבו עובדים סוציאליים והוגשה תלונה במשטרה.

למה משטרה- בטח ילכו לרב.

אנונימי/ת
14.04.2023, 23:36

גזען תתבייש על התגובה המגעילה.

אנונימי/ת
16.04.2023, 11:00

מצטער אך זה לא קשור לגזענות. סתם בורות. כן גם ד"ר עלול להיות בור בתחומים אחרים.
אני משתייך לקהילה חסידית גדולה מאד ומעולם לא שמעתי על המלצה של לרב ללכת לטיפול אלטרנטיבי כלשהו (אלא אם כשלו כל המאמצים ואבדה כל תקווה). כל הרבנים שאני מכיר ואני בתוכם (כן, יש לי הסמכה לרבנות, גם תואר בפסיכולוגיה ופילוסופיה ובחינוך) מתייעצים עם רופאים, ומכווינים לרפואה הקונבנציונאלית.
דרך אגב, רק להזכיר לד"ר הנכבד שבזמן מגיפת הקורונה רוב מתנגדי החיסונים הארסיים במיוחד לא בדיוק היו דתיים, חלקם אף היו אנשים "משכילים".
וע"ז אומרת הגמרא "טול קורה מבין עיניך". (בטח אתה יודע מה הפירוש...)