חדשות

"בילינסון": ניתוח נדיר לסגירת סימפון ראשי בשילוב רובוט דה וינצ'י ואקמו

המטופל חי במשך 15 שנה עם ״חור״ פתוח בבית החזה תחת סכנת זיהומים חוזרים ודימום למוות | מנהל המחלקה לכירורגיית חזה ומנהל טיפול נמרץ שיתפו פעולה בהליך ניתוחי נדיר והצליחו לסגור את מקור הזיהום

ד״ר יורי פייסחוביץ', מנהל המחלקה לכירורגיית חזה ב"בילינסון". "מדובר בפריצת דרך עולמית". צילום: דוברות ביה"ח

ד״ר יורי פייסחוביץ', מנהל מחלקה לכירורגיית חזה בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, ביצע לראשונה ניתוח מורכב לסגירת סימפון (ברונכוס) ראשי בשימוש משולב של רובוט דה וינצ’י ומכונת אקמו.

בהיות בן 61 (בשנת 2008) עבר המטופל באחד מבתי החולים בישראל ניתוח לכריתה מלאה של ריאה שמאלית עקב סרטן. הכריתה עברה בהצלחה אך בהמשך התפתח גדם של הסימפון הראשי השמאלי שנפתח וגרם לזיהום. החולה נשאר עם חלון פתוח בדופן בית החזה עם הפרשת מוגלה כרונית שדלפה מהסמפון.

כבר 15 שנה שהמטופל נאלץ להסתובב עם ״חור״ פתוח בבית החזה וזיהומים חוזרים, מה שפגע בבריאות ובאיכות החיים שלו, לצד סכנה מתמשכת שידמם למוות. הניתוחים שהציגו בפניו לטיפול בבעייתו נתנו רק 50% סיכויי הישרדות לאחר הניתוח.

המטופל, בן 77 כיום, עבר את הניתוח המורכב ב"בילניסון" בהובלתו של ד״ר פייסחוביץ' יחד עם ד״ר דני גורפיל, מנהל טיפול נמרץ ניתוחי לב וחזה ב"בילינסון", ששיתפו פעולה בהליך ניתוחי נדיר ביותר והצליחו לסגור את מקור הזיהום.

ד״ר פייסחוביץ', בעל נסיון רב בניתוחי בית חזה בשיטה רובוטיות וזעיר פולשנית מתקדמת, השתמש ברובוט דה וינצ’י על מנת לתקן את הפגיעה. במהלך הניתוח נכנס לבית החזה מצד ימין ובעזרת תכנון מדוקדק של ההליך הניתוחי, עשה את כל הדרך מצד ימין של בית החזה, ללא פגיעה באיברים כלשהם, עד שהגיע למקור הבעיה. במקביל, ד״ר דני גורפיל דאג לחבר את המטופל לאקמו בזמן שהריאה היחידה הונשמה לצורך הניתוח.

ד״ר  פייסחוביץ' סיכם: ״מדובר בפריצת דרך עולמית. שילוב של ניתוח רובוטי שמאפשר תנועות עדינות ודיסקציה מדויקת, עם מינימום טראומה לאיברים וכלי דם, יחד עם הפעלה של מכשיר האקמו, העניק למטופל בחזרה את איכות החיים שאבדה לו".

הניתוח, שעבר בהצלחה, ארך כשעה וחצי, ולאחריו עבר במטופל לחדר התאוששות.

נושאים קשורים:  ד״ר דני גורפיל,  ד"ר יורי פייסחוביץ,  בילינסון,  חדשות,  ניתוח חזה,  אקמו,  רובוט דה וינצ'י
תגובות

יפה מאוד!
כל הכבוד!

אנונימי/ת
07.05.2023, 08:44

תותחים