חדשות

נמצא התקציב: חדר מיון ממוגן יוקם בשדרות

לאחר שבתחילת יוני נדחתה הצעת החוק להקמת חדר המיון, הממשלה החליטה כעת להשלים את המימון להקמת חדר הטראומה בשדרות | במקום יינתן טיפול רפואי ראשוני בימי שגרה ובעת הסלמה בטחונית

תושבים בשדרות במחסה בעת התקפת טילים מעזה. צילום ארכיון: הדס פארשו/ פלאש 90

הממשלה תעביר שישה מיליון שקל להקמת חדר מיון ממוגן בשדרות. על כך הוחלט בראשית השבוע. כזכור, בתחילת יוני נדחתה הצעת החוק להקים חדרי מיון בשדרות ובקריית שמונה, בטענה שתכנית ההקמה לא נכנסה לתקציב. כעת, בעקבות מאמצי ראש עיריית שדרות ועזרתו של חה"כ אופיר כץ, אושר הסכום שישלים את הסכום הדרוש לבינוי. את מרבית הכספים להקמת חדר הטראומה גייסה עיריית שדרות.

מדובר על חדר הטראומה עם רופא ואחות, שעלות הקמתו היא כ-20 מיליון שקל ונועד לטיפול ראשוני הן בימי שגרה, לטיפולי דיאליזה ופציעות, והן בזמן הסלמה בטחונית.

את הצעת החוק להקמת חדרי מיון בשדרות ובקריית שמונה הגישו חברי הכנסת דבי ביטון, יאיר לפיד, מאיר כהן ויוראי להב הרצנו.

ח"כ דבי ביטון (יש עתיד) התייחסה להחלטה להעביר את הסכום ואמרה: "שמחתי לשמוע שממשלת ישראל השכילה למצוא את הסכום הכספי החסר להקדמת חדר המיון הקדמי בשדרות, החלטה שיכלו לקבל כבר לפני שלושה חודשים כשהעליתי את הצעת החוק. באותה העת, הקואליציה בחרה להצביע נגד תושבי שדרות והעוטף וקריית שמונה על הזכות למיון קדמי".

עם זאת מבהירה ח"כ ביטון כי הצעת החוק, גם לאחר דחייתה, הוגשה בשנית וממתינה במחלקה המשפטית של הכנסת ותועלה בשנית במושב החורף הקרוב "כדי שתקצובו השוטף יהיה בלתי תלוי בגחמות פוליטיות ומתוקצב בחוק. כולי תקווה כי ממשלת ישראל תצביע בעד הצעת החוק ובכך תוכיח כי חייהם של תושבי שדרות והעוטף וקריית שמונה חשובים להם ואין מקום לפוליטיקה זולה".

נושאים קשורים:  שדרות,  חדר מיון,  ממשלת ישראל,  חדשות
תגובות