חדשות

"שיבא": עומס חריג ושיא של כל הזמנים במספר המטופלים במיון

גם בבתי החולים נוספים מדווחים על תפוסה מלאה ועומסים | "זהו שיא שלא ראיתי כמותו", אומר ד"ר אבי עירוני, מנהל המלר"ד ב"שיבא" | הסיבות: תקופת החגים ועומס אצל הרופאים הקהילתיים

מלר"ד שיבא. צילום: דוברות בית החולים

המרכז הרפואי שיבא מדווח על עומס חריג במרכז לרפואה דחופה, כשביומיים האחרונים נשבר שיא של כל הזמנים במספר המטופלים שהגיעו למלר"ד. כך מדווחת מיכל קורן קריב ב-mako.

"ביום שלישי, שיעור הפניות היה הגבוה ביותר שנמדד אי פעם בביה"ח, והיום העומס הזה ממשיך בהחלט", אומר ד"ר אבי עירוני, מנהל המרכז לרפואה דחופה ב"שיבא". "אתמול הגיעו למיון 612 אנשים תוך 24 שעות, כשביום רגיל יש לנו כ-400 מטופלים". לדבריו, בשלב מסוים הם היו צריכים להסב מטופלים לבתי חולים אחרים, בעזרת מד"א.

גם בתי חולים נוספים מדווחים היום על תפוסה מלאה ועומסים. ברמב"ם דווח על למעלה מ-200% תפוסה במיון, כאשר התפוסה מלאה גם ב"וולפסון" וב"סורוקה". בבתי החולים "איכילוב" ו"מאיר", שם דווחה עלייה של כ-20% בפניות למיון מאתמול, מדווחים גם הם על עומסים חריגים.

"זהו שיא שלא ראיתי כמותו. אני מציע להגיע למיון רק כשיש הכרח דחוף. מי שאין לו עניין מסכן חיים, שישתדל לא להגיע בימים עמוסים אלה", אומר ד"ר עירוני ומוסיף כי הסיבות לעומס החריג הן סוף השבוע הארוך והחגים, ש"יצרו עומס בלתי רגיל". בנוסף, קיימת עלייה בכמות המטופלים שמגיעים למיון, בין היתר בעקבות עומס אצל הרופאים הקהילתיים, "שלא מצליחים לספק צרכים של מטופלים", לדבריו.

נושאים קשורים:  חדרי מיון,  מלר"ד,  שיבא,  עומס בבתי החולים,  חדשות,  חגי תשרי,  ד"ר אבי עירוני
תגובות
אנונימי/ת
01.10.2023, 08:38

מקווה שהאגו נופץ לרסיסים. רופאים בכירים בארץ רובם מתנהגים כמו "סולטאן זמאנו" דוחים. ואחיות אחראיות בהתאם.. דוחות.

אנונימי/ת
01.10.2023, 08:40

הכותרת מטעה. בתי החולים הטובים ואז מקומות 14, 270, 299.. אשכרא שקר

העומס בחדרי המיון בפרוס החגים מוכר היטב מזה שנים רבות, ואחת הסיבות העיקריות לכך הוא יוזמת "אשפז וסע" בה נוקטות משפחות רבות שהקשיש.ה החולה מונע.ת מהם לצאת לחופשה רגועה. נתקלתי במקרים לא מעטים בהם הובא החולה לחדר המיון ומשפחתו "המלווה" נעלמה מיד אחרי תהליך הרישום.