ישראל במלחמה

בארגוני ההצלה פועלים ללא לאות מאז תחילת הלחימה

בעקבות מתקפת הפתע של חמאס על ישראל, רופאים, פרמדיקים וחובשים של ארגוני המתנדבים טיפלו במאות פצועים בזירות הלחימה בדרום הארץ | חובש בכיר במד"א נרצח ב אופקים בזמן שנהג באמבולנס בדרך להציל חיים

מסוק היחידה לפינוי בהיטס של איחוד הצלה. פינוי פצועים לבתי החולים. צילום: דוברות איחוד הצלה

בעקבות מתקפת הפתע של חמאס על ישראל אתמול (שבת), מאות רופאים, פרמדיקים וחובשים של ארגון המתנדבים איחוד הצלה טיפלו החל משעות הבוקר המוקדמות במאות פצועים בזירות הלחימה השונות בדרום הארץ ונאלצו גם לקבוע את מותם של רבים מהם. לבקשת כוחות הביטחון בשטח, העבירה משאית אגף לוגיסטיקה של הארגון את גופות חלק מהנרצחים למכון המשפטי אבו כביר בתל אביב.

צוותים רפואיים של הארגון הועברו לפעילות מהצפון והמרכז לזירות השונות בדרום הארץ, לצד כ-100 רכבי חילוץ, אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, שכפ"צים, קסדות וציוד רפואי רב.

מסוקי היחידה לפינוי בהיטס של איחוד הצלה ולהק תעופה פינו חלק מהפצועים לבתי החולים במרכז הארץ וצוותי איחוד הצלה הפרושים בזירות השונות בדרום טיפלו במאות נפגעים בדרגות פציעה שונות. מנכ״ל איחוד הצלה הורה על העלאת רמת הכוננות של מתנדבי הארגון לרמה הגבוהה ביותר.

במקביל, 1,400 אמבולנסים של מד"א, חלקם ממוגני ירי, אוישו על ידי מתנדבי ועובדי מד"א, שהכריז על כוננות שיא. מתחילת המלחמה כוחות מד"א טיפלו במאות רבות של נפגעים, בהם פצועים קשה, בינוני וקל. מסוקי מד"א ביצעו עשרות גיחות פינוי בהיטס ופינו לבתי החולים שיבא, בילינסון, איכילוב, שמיר אסף הרופא, שערי צדק והדסה עין כרם, עשרות פצועים, אזרחים וחיילים, מהשטח ומבתי החולים בדרום.

מגן דוד אדום איבד את חובש בכיר במד"א אהרון חיימוב ז"ל שנרצח בעירו אופקים בזמן שנהג באמבולנס בדרך להציל חיים. ארבעה אנשי צוות מד"א נפצעו מירי, וישנם עדיין מנותקי קשר.

שירותי הדם יקיימו גם היום התרמות מיוחדות בירושלים, תל אביב, חיפה, נתניה ובשרותי הדם של מד"א בתל השומר ובמקומות נוספים המופיעים באתר מד"א.

נושאים קשורים:  מד"א,  "איחוד הצלה",  ארגוני הצלה,  חמאס,  מלחמה,  פצועים,  חדשות,  ישראל במלחמה
תגובות