ישראל במלחמה

המרכז הרפואי זיו בצפת הוכרז כמרכז על לטיפול בטראומה

בנוסף נחנכה בבית החולים מחלקת אשפוז חדשה לילדים ונוער עם בעיות נפשיות | גם המרכז הרפואי ברזילי הוכרז כמרכז על בחנוכה

חניכת מחלקת האשפוז לבריאות הנפש לילד ולנוער. מימין לשמאל: ס. מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר איריס לייטרסדורף, נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ, מנהל המחלקה לפסיכיאטרית ילדים ונוער בזיו ד"ר אורי יצקר, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, מנהלת מחלקת גוונים ד"ר רשא אליאס, יו"ר ועדת הבריאות ח"כ יוני משריקי, שר הבריאות, אוריאל בוסו, מנהל המרכז הרפואי זיו, פרופ' סלמאן זרקא

שר הבריאות ח"כ אוריאל בוסו וצמרת משרד הבריאות ביקרו ביום ה' במרכז הרפואי זיו בצפת והכריזו עליו כ"מרכז על". בנוסף חנכו מחלקת אשפוז פסיכיאטרית חדשה לילדים ונוער, מחלקת "גוונים". בחנוכה הוכרז גם המרכז הרפואי ברזילי כמרכז על.

ההחלטה להכריז על בתי החולים זיו וברזילי כמרכזי על לטראומה על רקע המלחמה, תאפשר לבתי החולים לטפל בפציעות טראומה של ראש וחזה ובפציעות מורכבות, ביחידות חדשות של נוירוכירורגיה וכירורגיית חזה, ובשגרה תאפשר טיפול במחלות שונות כמו גידולי מוח, גידולי ריאות ועוד. מרכזי העל החדשים יתוגברו בכוח אדם רפואי, ברופאים מומחים ובהוספת יחידות נוירוכירורגיה וניתוחי חזה.

באירוע השתתפו יו"ר ועדת הבריאות ח"כ יונתן מישרקי, חברי כנסת מוועדת הבריאות, יו"ר הקואליציה ח"כ אופיר כץ, נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ, מנכ"ל משרד הבריאות, ראשי רשויות ומועצות, נציגי צה"ל, אגודת הידידים ועובדי "זיו".

שר הבריאות אוריאל בוסו אמר כי המהלך הוא חלק מהפעילות לצמצום פערים בין פריפריה למרכז וליצירת שוויון באיכות הטיפול ובשיפור השירות. "זו זכות וגאווה גדולה עבורי להיות שר הבריאות שמוביל החלטה צודקת כל כך. הזרעים למהלך ההיסטורי האלה הונחו בתחילת השנה עם כניסתו של יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי למשרד הבריאות. כבר בימיו הראשונים בתפקיד הנחה הרב דרעי לפעול באופן מידי לחיזוק ופיתוח שירותי בריאות איכותיים ושוויוניים עבור תושבי הצפון ולרווחתם. אני רוצה לברך את ידידי היקר, פרופ' סלמאן זרקא על העבודה המצוינת, ההשקעה האינסופית והשאיפה הבלתי מתפשרת למצוינות. בטוחני שהוא יוביל את התהליך במקצועיות וימשיך להצעיד את "זיו" קדימה להישגים נוספים".

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר כי "יש שלושה מאמצים שאנו מובילים, לחזק את בתי החולים, לחזק את מערך בריאות הנפש ואת הפריפריה. בזמן מגפת הקורונה למדנו להגיב ולהסתגל במהירות וגם כעת בזמן הלחימה הוכחנו זאת. גם ההחלטה להפוך את זיו למרכז על התקבלה במהירות אך לא בקלות דעת. ובדיוק כמו שהקמנו ב"זיו" מרכז טיפולים במחלת הסרטן בצפון, כך גם נוכל לממש את המטרה של הקמת מרכז על בזיו. התרגשנו במיוחד לראות את הצוות המקצועי של מערך בריאות הנפש לילדים ונוער במחלקה החדשה אשר עושים עבודת קודש".

מנהל המרכז הרפואי זיו הפרופ' סלמאן זרקא הודה לשר ולשותפים במשרד הבריאות, במשרדי הממשלה ולשותפים הנוספים ואמר כי "מתקפת השבעה באוקטובר הוכיחה שיש נחיצות גדולה למערכת בריאות איתנה ומקצועית. נוכחנו לראות כיצד דרום הארץ והעוטף, כמו גם הגליל, הגולן והצפון הם שכבת המגן של ישראל, ועל כן יש לחזק את האזורים הללו. בעשור האחרון מערכת הבריאות ו"זיו" בפרט התקדמו מאוד במתן שירותי הרפואה לצפון אבל ההכרזה האמיצה וההיסטורית היא צעד גדול לצמצום אי השוויון בבריאות ולמתן שירותי רפואה מצוינים ושלמים בצפון. להחלטת השר תהיה השפעה גדולה לצפון ואני אעשה כל שביכולתי ביחד עם עמיתי בהנהלה, כלל עובדי "זיו" ושותפינו הרבים לממש את ההחלטה במהירות האפשרית למען כל אזרח או חייל שיכנס בשערינו.

נושאים קשורים:  המרכז הרפואי "זיו",  מרכז-על לטיפול בטראומה,  ישראל במלחמה,  חדשות
תגובות
26.12.2023, 11:29

ברכות לפתיחת מרכז העל והמחלקה החדשה. אגב, למקצוע שמטפל בבעיות נפשיות קוראים פסיכיאטריה, ובגיל הצעיר- פסיכיאטריה של הילד והמתבגר. הרפואה לא מטפלת ב״בעיות״ אלא במחלות, הפרעות ותסמונות. עצם הצורך להמציא שפה חדשה בכל נוגע להפרעות הנפש מייצר סטיגמה.