ישראל במלחמה

קריאה לציבור להעביר מידע על טיפול ופינוי נפגעים ב-7 באוקטובר

הציבור נקרא להעביר פרטים על פינוי נפגעים לבתי החולים והטיפול בהם באירועי שבעה באוקטובר | ועדת בקרה במשרד הבריאות, בראשות פרופ' נחמן אש, תבחן גם פניות אנונימיות

פינוי פצועים ל"הדסה עין כרם", 7 באוקטובר 2023. צילום: נועם ריבקין/ פלאש 90

משרד הבריאות הודיע לציבור על הוועדה שהוקמה לבדיקת הפינוי והטיפול בנפגעים בשבעה באוקטובר וקורא לכל מי שמעוניין לעדכן את הוועדה במידע או בפרטים, לעשות זאת בכתובת אלקטרונית. עוד נכתב כי ניתן להעביר את המידע גם באופן אנונימי.

בהודעה לציבור של משרד הבריאות נכתב כי ועדת בקרה ואיכות מטעם משרד הבריאות, בראשות פרופ' נחמן אש, בודקת את פינוי הנפגעים והטיפול בהם בשבעה באוקטובר. הוועדה בוחנת את הפעלת כוחות הרפואה, מוכנות, תיאום בין הכוחות, פיקוד, שליטה ודיווח; המענה הרפואי הראשוני בשטח; ויסות ראשוני של נפגעים לאתרי טיפול; דרכים ואמצעים לפינוי נפגעים; בטיחות וביטחון הצוותים וויסות שניוני של הנפגעים.

משרד הבריאות פרסם את פרטי ההתקשרות להעברת עדכונים ופרטים לוועדה וציין כי "ניתן לפנות לוועדה בפנייה מפורטת" לדוא"ל [email protected] או בפקס 025655962 עד לתאריך 29 בפברואר 2024.

"הוועדה תבחן את כל הפניות שיגיעו עד תאריך זה ותחליט עם מי מהפונים ליצור קשר נוסף. ייתכן גם שהוועדה תזמין אותך להעיד בפניה, לפי שיקולה. ניתן להעביר פנייה גם באופן אנונימי", נמסר בהודעת משרד הבריאות.

הוועדה שבראשה עומד פרופ' אש, יו"ר המכון הלאומי לחקר מדיניות הבריאות, הוקמה בסוף חודש נובמבר האחרון. אחד הנושאים שאותו תבדוק הוועדה - ויסות הפצועים מבתי החולים בדרום לבתי החולים במרכז - היה כזכור הרקע להתפטרותו של יו"ר המועצה הישראלית לטראומה, פרופ' מאיר אורן ולפיזור המועצה על רקע הביקורת שעלתה מדיוני המועצה על ויסות הפצועים ופינויים לבתי חולים אחרים באירועי השבעה באוקטובר.

נושאים קשורים:  פרופ' נחמן אש,  ויסות חולים,  שבעה באוקטובר,  חדשות,  ישראל במלחמה,  בתי חולים
תגובות
אנונימי/ת
19.02.2024, 18:50

המסקנות כבר נכתבו מראש
לשם כך נבחר יו"ר הועדה